پیش‌بینی کشت ۱۲هزار هکتار چغندرقند بهاره در کرمانشاه
پیش‌بینی کشت ۱۲هزار هکتار چغندرقند بهاره در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد، امسال ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندرقند بهاره برود. محمدسعید هوشیار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز کشت بهاره چغندرقند در استان، اظهار کرد: امسال ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندر بهاره خواهد رفت […]

ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد، امسال ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندرقند بهاره برود.

محمدسعید هوشیار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز کشت بهاره چغندرقند در استان، اظهار کرد: امسال ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندر بهاره خواهد رفت و پیش بینی می‌شود از این سطح ۸۰۰ هزار تن محصول تولید شود.

هوشیار اضافه کرد: چغندرقند در مناطق معتدل و سرد استان در شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب، کرمانشاه، صحنه، هرسین و کنگاور به صورت بهاره کشت می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: سطح زیر کشت چغندرقند بهاره در استان کرمانشاه در سال زراعی گذشته ۱۰ هزار هکتار بود که در نهایت ۶۸۰ هزار تن چغندرقند از این اراضی برداشت و به کارخانه‌های قند تحویل داده شد.

به گفته هوشیار کشت چغندرقند بهاره در استان کرمانشاه از یکی دو روز گذشته آغاز شده و تا اواخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه چغندرقند در استان کرمانشاه به دو صورت بهاره و پاییزه کشت می‌شود، گفت: امسال با وجود مشکلاتی مثل کمبود بذر ۱۱۵۰ هکتار از اراضی شهرستان های سرپلذهاب و قصرشیرین به کشت چغندرقند پاییزه اختصاص پیدا کرد که پیش بینی می شود ۵۸ هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

هوشیار افزود: سال زراعی گذشته ۳۹۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندر پاییزه رفته بود و در نهایت هم بیش از ۱۹ هزار تن محصول از این مزارع برداشت شد .

هوشیار در پایان کرمانشاه را جزو استان‌های موفق کشور در زراعت چغندرقند عنوان کرد و گفت: استان کرمانشاه از نظر سطح زیر کشت و میزان تولید چغندرقند در بین استان های کشور رتبه سوم را داشته و سهم به سزایی در افزایش ضریب خودکفایی شکر دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بالگرد هلال احمر کرمانشاه چوپان الشتری را نجات داد

انتهای پیام