صدور ۴۹ میلیارد تومان برگ جریمه طی ۱۱ ماهه سال‌جاری در
کرمانشاه
صدور ۴۹ میلیارد تومان برگ جریمه طی ۱۱ ماهه سال‌جاری در
کرمانشاه

فضل الله شیری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش ۲۳ درصدی فوتی‌ها را براثر تصادفات رانندگی شاهد هستیم و عابران پیاده با ۵۱ درصد بیشترین سهم فوت شدگان را به خود اختصاص داده‌اند. وی افزود: بیشترین علت وقوع حوادث رانندگی عدم رعایت […]

فضل الله شیری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش ۲۳ درصدی فوتی‌ها را براثر تصادفات رانندگی شاهد هستیم و عابران پیاده با ۵۱ درصد بیشترین سهم فوت شدگان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: بیشترین علت وقوع حوادث رانندگی عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو و رعایت فاصله طولی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۵۳۷ هزار و ۵۳۹ وسیله نقلیه با پلاک استان کرمانشاه در حال تردد هستند و با توجه به جمعیت استان ۱۵۹ هزار و ۵۹۳ نفر از همشریان از گوهی نامه رانندگی برخوردارند.

شیری بیان کرد: در ۱۱ ماهه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۳۳ هزار برگ جریمه در استان کرمانشاه به ارزش ۴۹ میلیارد تومان صادر شده است که امیدواریم با تخصیص بخشی از این اعتبار به استان کرمانشاه مسائل حوزه ترافیک و عمران و تجهیز نیروی راهنمایی و رانندگی مرتفع شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات گسترده به مردم از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: در سال جاری بیش از ۴۰۰ هزار نفر در بحث شماره گذاری خودرو، اجراییات و مهندسی ترافیک خدمات دریافت کرده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ نفر برای تعویض پلاک خودرو به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه می‌کنند، افزود: با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی سال ساعات کار مراکز تعویض پلاک تا ساعت ۱۷ ادامه دارد و افراد با دریافت نوبت اینترنتی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و هیچ گونه نوبت فروشی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برنامه‌های دولت و مجلس برای افزایش مستمری مددجویانچیست؟

شیری خاطر نشان کرد: در موضوع ارتقای امنیت اجتماعی با بررسی‌های صورت گرفته پلیس راهنمایی و رانندگی از نظر شاخص‌ها ۵۵ درصد رشد داشته و در سال جاری ۲ هزار و ۲۴۹ خودرو به علت ناهنجاری‌های اجتماعی به مدت ۱۲ روز با دستور دادستان کرمانشاه توقیف شده‌اند.

وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی از ۱۵ اسفند تصریح کرد: مرحله نخست طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی از تاریخ ۱۵ اسفند آغاز شده و تا ۲۸ اسفند ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: افزایش تردد و ترافیک شهری از ابتدای اسفند تاکنون ۳۰ درصد افزایش داشته و پیش بینی می‌شود این ترددها به ۵۰ درصد تا روزهای پایانی سال افزایش یابد.