انتخابات شورای شهر در ۳۵ شهر استان کرمانشاه برگزار
می‌شود
انتخابات شورای شهر در ۳۵ شهر استان کرمانشاه برگزار
می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل بالایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان که در سالن جلسات معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ستادهای انتخاباتی در تمامی شهرستان‌های سطح این استان تشکیل شده است. وی با اشاره […]

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل بالایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان که در سالن جلسات معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ستادهای انتخاباتی در تمامی شهرستان‌های سطح این استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه علاج دردهای کشور برگزاری انتخابات پرشور و انتخاب اصلح است، افزود: این فرمایش مقام معظم رهبری برای همگان فصل‌الخطاب است و ستاد انتخابات استان کرمانشاه مکلف است که مقدمات یک انتخابات را با تکیه بر اصل بی طرفی، قانون‌مداری و امانت داری را برگزار کند، برای هر کدام از این اصل‌ها برنامه‌های عملیاتی و اجرایی خاصی پیش بینی شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه بر مقوله آموزش به عنوان مهمترین عامل برای عوامل اجرایی انتخابات و آشنایی آن‌ها با چارچوب‌ها و ضوابط خاص کاری تاکید کرد و ادامه داد: کرمانشاه یکی از هشت شهر کشور است که انتخابات شورای اسلامی شهر در آن به صورت صددرصد الکترونیکی برگزار می‌شود.

بالایی با بیان اینکه الکترونیکی برگزار شدن انتخابات، سلامت انتخابات را تضمین می‌کنند، گفت: تمامی مراحل از جمله اخذ رأی، ثبت نام کاندیدها و اعلام نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود تا نگرانی‌های مردم ناشی از همزمانی برگزاری ۲ انتخابات، تعدد کاندیدها و شمارش آرا برطرف شود.

وی تصریح کرد: ثبت نام نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر رسماً از فردا ۱۹ اسفندماه توسط وزارت کشور آغاز می‌شود و از ساعت هشت صبح روز ۲۰ اسفند ماه به مدت یک هفته تا پایان وقت اداری روز ۲۶ اسفندماه ثبت نام از داوطلبان ادامه می‌یابد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توزیع ۷۵۰ بسته غذایی میان مددجویان بهزیستی کرمانشاه

بالایی تعداد شهرهای واجد شرایط برگزاری انتخابات شورای شهر در سطح استان کرمانشاه را ۳۵ شرح اعلام و تاکید کرد: به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی سه روش برای ثبت‌نام از نامزدها پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: این سه روش ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، کامپیوتر و دفاتر پیشخوان و کافی نت‌ها است که داوطلبان می‌توانند با مراجعه به پورتال وزارت کشور و استانداری کرمانشاه مراحل ثبت نام را انجام دهند و بعد از اتمام مراحل، کد رهگیری در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: داوطلبان بعد از دریافت کد رهگیری ثبت نامی برای ادامه روند تأیید صلاحیت با مدارک مورد نیاز می‌توانند به فرمانداری‌ها مراجعه کنند.

بالایی مدارک مورد نیاز را گواهی عدم سو پیشینه، اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت برای آقایان، یک قطعه عکس ۴*۳، ارائه اصل مدارک تحصیلی، مدرک گواهی استعفا و موافقت با آن و گواهی ایثارگری اعلام کرد.

وی افزود: تا کنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان کرمانشاه برای دریافت گواهی عدم سو پیشینه به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کردند که این امر حاکی از برگزاری انتخابات پر شور شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان دارد.