همه زباله‌های بیمارستانی کرمانشاه بی‌خطر می‌شوند
همه زباله‌های بیمارستانی کرمانشاه بی‌خطر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، امیر کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص در خصوص دفن زباله‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: براساس قانون مدیریت پسماند که از سال ۸۳ ابلاغ شده، دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی خود در محل بیمارستان هستند. وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، امیر کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص در خصوص دفن زباله‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: براساس قانون مدیریت پسماند که از سال ۸۳ ابلاغ شده، دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی خود در محل بیمارستان هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای انجام رسالت خود درخصوص قانون مدیریت پسماند بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه و زباله‌ها را بی‌خطرسازی می‌کند.

مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: طبق قانون مدیریت پسماند بعد از اینکه زباله‌ها بی‌خطر می‌شوند در حکم زباله عادی همچون زباله خانگی است که شهرداری باید در قبال اخذ تعرفه از دستگاه متولی تولیدکننده زباله، آن را دفن کند.

وی اضافه کرد: در این خصوص بارها به شهرداری اعلام کرده‌ایم که هزینه دفن پسماند خود را پرداخت می‌کنیم.

کرمی در خصوص مکان جدیدی دفن پسماند‌های دانشگاه نیز، گفت: جایگاه فعلی جوابگوی دفن زباله‌های بی‌خطر شده نیست، مکان جدید هم مشکل دارد هنوز مطالعات آن  ابتر مانده است.

وی تصریح کرد: زباله‌های بیمارستانی در بیمارستان طی یک فرایند پیشرفته بی‌خطر می‌شوند و اصولا رطوبتی ندارد و به صورت پودر و یا کلوخه خشک درمی‌آید و به صورت بسته‌بندی شده در کیسه، دفن می‌شود.

کرمی اضافه کرد: بی‌خطر‌سازی زباله‌های بیمارستان مورد تایید محیط زیست است به طوریکه یک شرکت معرفی شده از سوی محیط زیست سرزده از خروجی دستگاه‌های زباله‌سور نمونه‌برداری می‌کند.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فعالیت مرکز تعویض پلاک کرمانشاه از سر گرفته شد