ملاقات بیماران تا پایان تعطیلات نوروز در کرمانشاه ممنوع
شد
ملاقات بیماران تا پایان تعطیلات نوروز در کرمانشاه ممنوع
شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ محمودرضا مرادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شلوغی بازار و ازدحام مردم در روزهای پایان سال بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت: در این راستا بر اساس مصوبه ستاد کرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان و پنج شنبه و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ محمودرضا مرادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شلوغی بازار و ازدحام مردم در روزهای پایان سال بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت: در این راستا بر اساس مصوبه ستاد کرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان و پنج شنبه و جمعه آخر سال تعطیل خواهند بود و همچنین باید در خصوص چهارشنبه سوری نظارت‌های لازم صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: احتمال اینکه در ایام نوروز مسافرت به استان کرمانشاه افزایش یابد وجود دارد و بر این اساس ممکن است با پیک جدید بیماری در پایان فروردین مواجه شویم.

مرادی گفت: بنابراین در این زمینه باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد و حساس سازی مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به گزارش‌های رسیده اصل شست و شوی دست‌ها و استفاده از ماسک در استان تا حدود زیادی توسط مردم رعایت می‌شود اما رعایت فاصله گذاری فیزیکی بسیار کاهش یافته است و این مسئله به طور قطع زمینه را برای ایجاد بیماری کووید و بروز آن ایجاد می‌کند.

مرادی عنوان کرد: بنابراین باید تلاش و نظارت لازم برای رعایت پروتکل ها و اجرای کامل آن در استان صورت گیرد و علاوه بر این در حال حاضر بیماریابی بسیار اهمیت دارد و افزایش شناسایی موارد مثبت سرپایی و قرنطینه افراد مبتلا نقش قابل توجهی را در کنترل کووید خواهد داشت.

وی گفت: کارکنان بیمارستان‌ها و کادر بهداشت و درمان دانشگاه از زمان شیوع کرونا در راستای مقابله با این بیماری زحمات بسیاری متحمل شدند و تمام تلاش ما بر این است که رضایت مندی پرسنل همواره مد نظر باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
15قربانی در تصادف اتوبوس با تریلی در بروجرد

مرادی افزود: با توجه به اینکه ازدحام در بیمارستان‌ها در ساعات ملاقات موجب ایجاد اختلال در فعالیت پرسنل در ارائه خدمات مطلوب به بیماران بستری خواهد شد و در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها تا پایان تعطیلات نوروز، عیادت از بیماران در ساعات ملاقات در تمام بیمارستان‌های استان ممنوع است.

انتهای پیام/۸۳۲/س