تولید شیرینی در قنادی‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است
تولید شیرینی در قنادی‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه گفت: تولید انواع شیرینی در قنادی‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است. محمدرضا ناصری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیرینی شب عید در بازار کرمانشاه، اظهار کرد: اگرچه خرید شیرینی برای عید هنوز آغاز نشده و معمولا در دو سه روز پایانی سال بازار فروش […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه گفت: تولید انواع شیرینی در قنادی‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

محمدرضا ناصری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیرینی شب عید در بازار کرمانشاه، اظهار کرد: اگرچه خرید شیرینی برای عید هنوز آغاز نشده و معمولا در دو سه روز پایانی سال بازار فروش شیرینی رونق می‌گیرد، اما از همین حالا معلوم است که بازار کشش زیادی ندارد که عمدتا نیز ناشی از شرایط بیماری کرونا و همچنین کاهش قدرت خرید مردم است.

وی ادامه داد: از همین رو قنادی‌ها با توجه به وضعیت بازار تولید خود را تا ۵۰ درصد کاهش داده‌اند.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه از افزایش قابل توجه هزینه‌های تولید و پخت شیرینی هم یاد کرد و افزود: شکری که سال قبل کیلویی چهار هزار تومان بود امسال با نرخ مصوب یازده هزار و ۵۰۰ تومان به دست ما می‌رسد. تخم مرغ از کارتنی ۱۰۰ هزار تومان در سال گذشته به کارتنی ۲۵۰ هزار تومان رسیده و روغن نیز حداقل ۲۰ درصد گران شده است.

ناصری خاطرنشان کرد: البته خوشبختانه مشکلی برای تهیه روغن نداریم و سهمیه مشخص به قنادی ها اختصاص می‌یابد.

وی گفت: در کنار تمام این افزایش هزینه‌ها، قیمت انواع شیرینی نسبت به نوروز سال گذشته حدود ۲۰ درصد در کرمانشاه افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه تاکید کرد: از مرداد ماه امسال تاکنون نیز هیچ افزایش قیمتی اعمال نکردیم.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه از فعالیت ۲۰۰ قنادی درجه یک و دو در کرمانشاه هم خبر داد و گفت: برای بازار شب عید نظارت بر این واحدها را هم از جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هم تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و … تشدید کردیم.