برای تعطیلات سال جدید نیازمند ذخیره خونی یک هفته ای
هستیم
برای تعطیلات سال جدید نیازمند ذخیره خونی یک هفته ای
هستیم

پژمان صالحی فر صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هرساله در ایام پایانی سال با توجه به کاهش اهدای خون و افزایش عمل‌های جراحی نیاز به فراورده‌های خونی از جمله پلاکت در استان کرمانشاه افزایش پیدا می‌کند. وی افزود: با شیوع کرونا به دلیل نگرانی از ابتلاء به این بیماری اهدا خون […]

پژمان صالحی فر صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هرساله در ایام پایانی سال با توجه به کاهش اهدای خون و افزایش عمل‌های جراحی نیاز به فراورده‌های خونی از جمله پلاکت در استان کرمانشاه افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: با شیوع کرونا به دلیل نگرانی از ابتلاء به این بیماری اهدا خون در استان کرمانشاه کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: ذخیره خونی استان کرمانشاه در حال حاضر تنها برای چهار روز کافی است و این در حالی است که با توجه به تعطیلات نوروزی ذخیره خونی استان باید برای یک هفته کافی باشد.

صالحی فر خاطر نشان کرد: ۲۶۰ بیمار تالاسمی در استان هستند که هر روز نیاز به خون دارند و این مسئله برای بیماران سرطانی نیازمند پلاکت که از خون تأمین می‌شود و گروه‌های خونی منفی و خاص نیز وجود دارد.

وی با اشاره به ساعت فعالیت مراکز اهدا خون بیان کرد: مراکز اهدا خون تا ۲۹ اسفند از ساعت هشت صبح تا ۱۹ بعد از ظهر بجز روزهای تعطیل فعالیت می‌کنند و تیم سیار تقریباً هر هفته با یک برنامه ریزی از قبل اعلام شده به یک شهرستان رفته و کار اهدای خون را انجام می‌دهند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: همچنین از روز اول فروردین سال ۱۴۰۰ مراکز اهدا خون آماده پذیرش افراد برای اهدا خون هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۰ واحد صنفی در دالاهو پلمب شد