افزایش نگرانی‌ها از اوج گیری “کرونای انگلیسی” در کرمانشاه/
مهمانی و سفر نوروزی ممنوع
افزایش نگرانی‌ها از اوج گیری “کرونای انگلیسی” در کرمانشاه/
مهمانی و سفر نوروزی ممنوع

ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شناسایی ۲۶ مبتلای کرونای انگلیسی در سطح استان خبر داد وافزود: از این تعداد ۲۵ نفر یا در سفر و یا در دورهمی ها به این ویروس آلوده شده اند. دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش مبتلایان کرونای انگلیسی در […]

ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شناسایی ۲۶ مبتلای کرونای انگلیسی در سطح استان خبر داد وافزود: از این تعداد ۲۵ نفر یا در سفر و یا در دورهمی ها به این ویروس آلوده شده اند.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش مبتلایان کرونای انگلیسی در استان گفت: در حال حاضر ۲۶ فرد مبتلا در سطح استان شناسایی شده است.

وی افزود: متاسفانه ۲۵ نفر از این افراد یا در سفر مبتلا شده و یا در دورهمی هایی که مسافرانی از دیگر استان ها داشته اند.

شکیبا گفت: این موضوع زنگ خطری برای تمام استان است که باید از سفر رفتن و مهمانی گرفتن در ایام نوروز به طور جد اجتناب کنند.

وی افزود: این توصیه ها تماما برای حفظ سلامت خود مردم است و مردم باید بدانند کرونای انگلیسی قدرت سرایت و نیز قدرت بیماری زایی بیشتری نسبت به کرونای معمولی دارد، بنابراین باید رعایت پروتکل ها با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه تصریح کرد: مهمانی رفتن و مسافرت می تواند به چرخش هرچه گسترده تر این ویروس در استان کمک کرده و کرمانشاه را گرفتار پیک چهارم کرونا کند.

وی افزود: چنانچه گرفتار پیک چهارم شویم، با توجه به انگلیسی بودن این موج قطعا بخش درمان استان دچار مشکل خواهد شد، بنابراین برای پیشگیری از این وضعیت همه باید هوشیار بوده و پروتکل ها با جدیت هرچه تمام‌تر رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: رعایت پروتکل ها تنها به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی خلاصه نمی شود و افراد در ایام نوروز باید به طور جد از مهمانی رفتن و مهانی گرفتن و نیز مسافرت رفتن اجتناب کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ابراز نگرانی فرماندار هرسین از برگزاری تجمعات پر خطر در اینشهرستان

شکیبا خاطرنشان کرد: کرونای انگلیسی در کنار خطرناک بودن برای افراد سالمند، متاسفانه قشر جوان و نوجوان را هم با قدرت بیشتری درگیر می کند، بنابراین هیچ کس از شر این ویروس در امان نیست و همه باید تا حد توان از ابتلا به این نوع ویروس پیشگیری کنند.

انتهای پیام