زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار
گرفته می‌شوند
زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار
گرفته می‌شوند

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، گفت: یکی  سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است. اواضافه کرد: از […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، گفت: یکی  سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است.

اواضافه کرد: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده یعنی فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای اینکه به زندان برود، به ارائه خدماتی عام المنفعه به کار گرفته شود.

دادستان کرمانشاه افزود: زندان رفتن چنین افرادی به علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی را به بیت المال وارد می‌کند، زندگی خانواده و فرزندان خود زندانی را هم تحت تاثیر می‌دهد و انگ خانواده زندانی بودن روی آن‌ها زده می‌شود.

اوبا بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولا برای زندانیانی اجرای می‌شود که مدت مجازات آن‌ها کمتر از یکسال است، گفت: اخیرا هم به همه دستگاه‌های اجرایی استان بویژه ادارات خدمات رسان ابلاغ کرده ایم که می‌توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند.

کرمی تاکید کرد: در این طرح محکومین به حبس‌های کوتاه مدت در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده اند، خدمات رایگان عام المنفعه را به مردم ارائه می‌دهند.

اوافزود: بنابراین از همه نهاد‌های دولتی می‌خواهیم که در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند و از آن استقبال کنند، چراکه این طرح ظرفیتی بسیار خوب برای اجرای فعالیت هایشان است.
انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
روحانی: اقدامات فوری برای جلوگیری از موج جدید بیماری انجام شود