مجامع عمومی ورزشی، فرصتی برای ارزیابی/ عملکرد هیأت‌های ورزشی
کرمانشاه به صورت جدی بررسی می‌شود
مجامع عمومی ورزشی، فرصتی برای ارزیابی/ عملکرد هیأت‌های ورزشی
کرمانشاه به صورت جدی بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرآیند ارزیابی هیأت‌های ورزشی به دو صورت قانونی شکل می‌شود، مجامع انتخاباتی که هر چهار سال یک‌بار با هدف انتخاب رئیس هیأت از طرف اعضای مجمع صورت می‌گیرد و مجامع عمومی سالیانه که باید براساس قانون هر ساله برگزار شود، اما این امر معمولا محقق نمی‌شود. دلیل اصلی عدم […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرآیند ارزیابی هیأت‌های ورزشی به دو صورت قانونی شکل می‌شود، مجامع انتخاباتی که هر چهار سال یک‌بار با هدف انتخاب رئیس هیأت از طرف اعضای مجمع صورت می‌گیرد و مجامع عمومی سالیانه که باید براساس قانون هر ساله برگزار شود، اما این امر معمولا محقق نمی‌شود.

دلیل اصلی عدم برگزاری مجامع سالیانه از طرف مسئولین هیأت‌های ورزشی، بار مالی، حاشیه‌سازی و البته گاهی عدم کارایی این مجامع از طرف هیأت‌های ورزشی عنوان می‌شود و به همین دلیل هیأت‌های ورزشی تمایلی به برگزاری آن ندارند اما گویا اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه برنامه متفاوتی برای این مجامع داشته و در برگزاری آن‌ها مصر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این خصوص، اظهار داشت: امر ارزیابی فعالیت و عملکرد هیأت‌های ورزشی استان کرمانشاه توسط معاونت ورزش اداره کل ورزش و جوانان به صورت تخصصی در قالب برگزاری مجامع و  نشست‌های تخصصی و وبینار در حال انجام است.

صابر رحیمی ادامه داد: هر روزه این معاونت در حال ارزیابی فعالیت‌ها و برنامه‌های هیأت‌های ورزشی در طول یک‌سال گذشته هستند، اما شیوع ویروس منحوس کرونا اجازه برگزاری بسیاری از مجامع را از ما صلب کرده و سعی می‌کنیم مجامع عمومی را به صورت وبینار برگزار کند.

وی یادآور شد: اداره کل ورزش و جوانان امسال به صورت جدی به مساله ارزیابی ورود کرده و براساس تصمیمات اخذ شده اعتباراتی که در سال آتی به هیأت‌های ورزشی تعلق خواهد گرفت براساس شاخص‌های ارزیابی و برنامه‌های این هیأت‌های ورزشی است که در این جلسات ارایه داده و مورد بررسی معاونت ورزش قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کارت‌های مرزی را فعال کنید / گازرسانی به منازل شهرونداننودشه باید به سرعت انجام پذیرد

رحیمی اضافه کرد: هیچ هیأتی نمی‌تواند از ارزیابی‌ها و بررسی‌ها فرار کند و ما سعی می‌کنیم با تعامل با هیأت‌های ورزشی فضا را برای بررسی منطقی برنامه‌ها و فعالیت‌ها فراهم کنیم، اما در صورت عدم تمکین، اداره کل ورزش و جوانان استان اهرم‌های خوبی در این خصوص در اختیار دارد که می‌تواند در صورت صلاح دید از آن استفاده کند.

بارها در خبرگزاری فارس گزارش‌های از هیأت‌های ورزشی که مدت‌هاست تعطیل هستند، منتشر شده و حتی گزارش‌های مفصلی نیز در دست تدوین است، هیأت‌های که ماه‌ها از حضور رئیس هیأت آن‌ها در دفتر محل کار می‌گذرد، هیأتی که حتی دفتر، دبیر ندارد و هیأتی که هیچ برنامه‌ای برای پیشران یک سال گذشته و سال‌های آتی نیز ندارد و تنها رئیس آن با استفاده از قدرت سیاسی خود بر مستند قدرت تکیه‌زده است از جمله این هیأت است که با ارزیابی تخصصی صورت گرفته از طرف اداره کل ورزش و جوانان ممکن است شاهد تحقق  تغییرات موثری در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/پ