افزایش تعداد شهرهای زرد کرونایی در کرمانشاه/تعداد بیماران
بستری همچنان از بیماران ترخیصی پیشی می‌گیرد
افزایش تعداد شهرهای زرد کرونایی در کرمانشاه/تعداد بیماران
بستری همچنان از بیماران ترخیصی پیشی می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، گزارش رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌های استان نشان می‌دهد تعداد شهرهای زرد کرونایی در استان همچنان در حال افزایش است به طوری که اکنون ۹ شهرستان استان در وضعیت زرد و پنج شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. براساس این گزارش شهرستان‌های کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام‌آباد غرب، […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، گزارش رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌های استان نشان می‌دهد تعداد شهرهای زرد کرونایی در استان همچنان در حال افزایش است به طوری که اکنون ۹ شهرستان استان در وضعیت زرد و پنج شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس این گزارش شهرستان‌های کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام‌آباد غرب، سرپل‌ذهاب، صحنه و گیلان‌غرب در وضعیت زرد و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر در وضعیت آبی قرار دارند.

وضعیت زرد به شهرهای با خطر متوسط اطلاق می‌شود که در این وضعیت فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود و وضعیت نارنجی نیز شهرهای پرخطر هستند که در این وضعیت سطح شغلی سه و چهار تعطیل خواهند بود.

به طور قطع شلوغی بازارها در ایام پایانی سال سبب افزایش تعداد شهرهای زرد در استان شده و اکنون نیز مسافرت‌ها و دید و بازدیدها به نگرانی جدی از نظر شیوع بیشتر کرونا تبدیل شده است که در این صورت مردم و کسبه بیشترین ضرر را متحمل خواهند شد.

از طرفی افزایش تعداد بیماران مثبت سرپایی نیز زنگ خطر جدی برای افزایش بیماران بستری و تعداد مرگ و میر است و از طرف دیگر زمینه خستگی بیش از پیش کادر درمان را فراهم می‌کند.

براساس اعلام منصوری رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه با توجه به ویروس جهش یافته و سفرهای نوروزی از ۱۸ اسفند تا ۱۸ فروردین تشدید بیماریابی در قرارگاه شهید سلیمانی در حال اجرا است.

در این طرح انجام تست و شناسایی مرتبطین با بیماران و نیز توجه به افراد پرخطر شامل سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مادران باردار مورد توجه قرار گرفته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پزشک قلابی در کرمانشاه شناسایی و دستگیر شد

انتهای پیام/۸۳۲ /ز