بی توجهی به نکات بهداشتی در ایام نوروز خطر کرونا را افزایش
می‌دهد
بی توجهی به نکات بهداشتی در ایام نوروز خطر کرونا را افزایش
می‌دهد

مهدی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز اظهار کرد: شلوغی و افزایش تجمعات در بازارها، دید و بازدیدهای نوروزی و در نتیجه عدم توجه به نکات بهداشتی خطر ابتلاء به کرونا در این استان را افزایش می‌دهد. وی افزود: متأسفانه در روزهای اخیر زدن ماسک در شهرک‌های حاشیه‌ای شهر […]

مهدی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز اظهار کرد: شلوغی و افزایش تجمعات در بازارها، دید و بازدیدهای نوروزی و در نتیجه عدم توجه به نکات بهداشتی خطر ابتلاء به کرونا در این استان را افزایش می‌دهد.

وی افزود: متأسفانه در روزهای اخیر زدن ماسک در شهرک‌های حاشیه‌ای شهر کرمانشاه همچون جعفرآباد، دولت آباد و انتهای مسکن بسیار کم رنگ‌تر از گذشته بود.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به دوران اوج بیماری کرونا در این استان، گفت: در این دوران به دلیل ابتلاء، بستری شدن و حتی فوت آشنایان و اطرافیان مردم حساسیت بر رعایت مسائل بهداشتی بسیار بالا بود.

وی ادامه داد: با توجه به ذات طبیعی انسان در رهاسازی پس از احساس خطر، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کاهش یافته و نکاتی همچون استفاده از ماسک و به ویژه پرهیز از تجمعات کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

محمدی تصریح کرد: برخی افراد در جامعه هنوز باوری به وجود کرونا ندارند، این در شرایطی است که قدرت و تشخیص علم به تمامی جهان ثابت شده و نمی‌توان منکر وجود بیماری کرونا بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مهلت جذب پژوهشگر پسادکتری تمدید شد