قاتل دستگیر شده ۱۵ قتل دیگر را گردن گرفت
قاتل دستگیر شده ۱۵ قتل دیگر را گردن گرفت

شان لانون ۴۷ ساله به قتل مردی در نیوجرسی متهم است و می‌گوید که این مرد در کودکی به او تجاوز کرده بود. به گفته دادستان‌ها، او مسئولیت قتل ۱۵ نفر دیگر در نیومکزیکو را نیز به عهده گرفته است ظن آن می‌رود که لانون در قتل چهار نفر در نیومکزیکو، از جمله همسرسابق خود، […]

شان لانون ۴۷ ساله به قتل مردی در نیوجرسی متهم است و می‌گوید که این مرد در کودکی به او تجاوز کرده بود. به گفته دادستان‌ها، او مسئولیت قتل ۱۵ نفر دیگر در نیومکزیکو را نیز به عهده گرفته است

ظن آن می‌رود که لانون در قتل چهار نفر در نیومکزیکو، از جمله همسرسابق خود، دست داشته باشد.

آلک گوتیرز، معاون دادستان گلاسترکانتی، روز جمعه در جلسه بازجویی از متهم اعلام کرد: «او در کل به کشتن ۱۶ نفر اعتراف کرده است… ۱۵ نفر در نیومکزیکو و یک نفر در ایالت نیوجرسی. فکر می‌کنم اف‌بی‌آی در حال کمک به تحقیقات در نیومکزیکو است.»

به گزارش سی‌ان‌ان گوتیرز گفته است: او اعتراف کرد جسد شماری از مقتولان را تکه تکه کرده و به پنهان‌سازی شواهد هم اقرار کرده است.

16قتل سریالی

تکه تکه کردن جسد به دست قاتل سریالی

به گفته مقامات، لانون در تماس تلفنی با یکی از اعضای خانواده به کارهایش اعتراف کرده و همان فرد می‌گوید که لانون از کار‌های خود پشیمان بوده است.

او روز چهارشنبه در سنت لوییس میسوری، هنگام رانندگی با خودرویی سرقتی دستگیر شد. خودرو متعلق به میخاییل دابکوفسکی است که طبق ادعای لانون، از قربانیان وی در نیوجرسی است. طبق اقرارنامه لانون، او مخفیانه وارد خانه دابکوفسکی شده و با ضربات چکش وی را به قتل رسانده است.

لانون مدعی است که دابکوفسکی در کودکی به وی تجاوز کرده و به بازجو‌ها گفته که به خانه وی بازگشته است تا عکس‌های آن تجاوز جنسی را پیدا کند.

روز پنجم مارس، چهار جسد در خودرویی در بزرگ‌ترین فرودگاه نیومکزیکو کشف شدند که یکی از آن‌ها، جسد جنیفر لانون ۳۹ ساله، همسر سابق لانون بود. محل زندگی لانون از محل کشف این اجساد، ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد. به گزارش ان‌بی‌سی فیلادلفیا، دادستان‌ها می‌گویند که راستی‌آزمایی سریع اعتراف او به قتل ۱۶ نفر، میسر نیست.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تداوم سیر نزولی "کرونا" در کرمانشاه/ باید برای تزریق روزانه۱۰ هزار دز واکسن آماده شویم

۱۶ قتل هولناک به دست مرد بی رحم

گوتیرز می‌گوید که لانون ادعا کرده چند قربانی خود را به خانه‌ای در نیومکزیکو کشانده و جسد بعضی از آن‌ها را تکه تکه کرده است. طبق گزارش گاردین، لانون فقط به ارتکاب قتل در نیوجرسی متهم است و در نیومکزیو به قتل متهم نشده است.

فرانک اونگر، وکیل مدافع عمومی، به انگیزه احتمالی عنوان شده برای اتهام قتل نیوجرسی ایراد گرفته است و می‌گوید که لانون بی‌اجازه وارد خانه دابکوفسکی نشده و آن چه بعدا رخ داده است، در بدترین حالت می‌تواند قتل ناشی از تحریک احساسی باشد.

اونگر می‌گوید که لانون به آن جا رفته است تا این عکس‌ها را بگیرد نه آن که به آقای دابکوفسکی آسیب بزند. دابکوفسکی در دهه ۱۹۸۰ در دوره «بیگ برادرز» به لانون و برادر دوقلوی وی درس می‌داد.

اونگر همچنین گفت که لانون به درون گاراژ رفته و دو چکش از آن جا برداشته و آن‌ها را به دابکوفسکی داده و گفته است: به این‌ها احتیاج پیدا می‌کنی، چون دلم نمی‌خواهد به تو آسیبی بزنم.

اونگر افزود: «به نظر من همین نکته به تنهایی نشان می‌دهد قتل برنامه‌ریزی شده‌ای در میان نبوده است. او حتی وقتی به آن خانه می‌رفت اسلحه‌ای هم همراه خود برنداشته بود.» او مدعی است که دابکوفسکی اول حمله را شروع کرده است.

انگیزه قاتل سریالی برای ۱۶ قتل

قاضی می‌گوید تمرکز اصلی روی اتهام قتل نیوجرسی است، اما ارجاعات جزئی به اتهامات نیومکزیکو را هم می‌پذیرد. گوتیرز می‌گوید ادعای بی‌اجازه وارد نشدن لانون به منزل دابکوفسکی را «باید با توجه به دست‌کم سه مورد دیگر نیومکزیکو بررسی کرد.»

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حل معضل ترافیک کرمانشاه در گرو توسعه ناوگان حمل و نقل عمومیاست

او افزود: آن افراد هم با رضایت خودشان به آن خانه رفته و به قتل رسیده بودند.

اونگر تا تشکیل دادگاه خواستار آزادی لانون شده، زیرا او محکومیت قبلی نداشته و از کهنه‌سربازانی است که آبرومندانه بازنشست شده است. اونگر درخواست کرده بود با توجه به آن که خانواده لانون در جنوب نیوجرسی زندگی می‌کنند، او نیز تحت مراقبت الکترونیکی در همین منطقه آزاد باشد.

اما گوتیرز خاطر نشان کرد لانون وقتی به کرانه شرقی بازگشته، برای آن که شناسایی نشود نام خود را عوض کرده است. او افزود که لانون چند هفته قبل در نیومکزیکو بابت پنهان شدن بازداشت و یک هفته در زندان بوده است. گوتیرز مدعی است لانون اعتراف کرده برای آن که شواهد را پنهان کند، جسد شماری از قربانیان را تکه تکه کرده و او «بر اساس همین اظهارات، برای جامعه خیلی خطرناک است».

قاضی هم آزادی آقای لانون به قید کفالت را نپذیرفته است.