هشدار سطح نارنجی از سوی هواشناسی استان کرمانشاه/ سرعت باد در
برخی مناطق به ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد
هشدار سطح نارنجی از سوی هواشناسی استان کرمانشاه/ سرعت باد در
برخی مناطق به ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   کرمانشاه  ، هواشناسی نسبت به وزش باد شدید به دلیل عبور موج ناپایدار از منطقه اطلاعیه هشدار سطح نارنجی صادر کرده که براساس این اطلاعیه این سامانه از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند، فردا به اوج خود می‌رسد و پایان فعالیت آن نیز اوایل روز پنجشنبه پنجم فروردین ماه است. […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   کرمانشاه  ، هواشناسی نسبت به وزش باد شدید به دلیل عبور موج ناپایدار از منطقه اطلاعیه هشدار سطح نارنجی صادر کرده که براساس این اطلاعیه این سامانه از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند، فردا به اوج خود می‌رسد و پایان فعالیت آن نیز اوایل روز پنجشنبه پنجم فروردین ماه است.

مهمترین اثر این سامانه وزش باد شدید به طور غالب با سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است که بیشتر نیمه غربی شامل سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، گیلان‌غرب، ازگله و سومار و نواحی شمالی شامل پاوه، روانسر، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و سنقر و کلیایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

گرد و خاک محلی با احتمال نفوذ غبار خارجی به ویژه در مناطق غربی استان و کاهش دید، احتمال شکستن درختان و وقوع خسارت به ویژه به ساختمان‌ها و سازه‌های بلند، گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و دکل‌ها از مخاطرات اعلام شده از سوی هواشناسی است‌.

جهت جلوگیری از خسارات احتمالی رعایت برخی موارد از جمله پرهیز از مسافر‌ت‌های غیرضرور و احتیاط در رانندگی و استحکام سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، دکل‌ها و غیره به دلیل وزش باد شدید باید مورد توجه مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

همچنین به پرهیز از ترددهای غیرضرور در هوای غبارآلود، پرهیز از صعود به ارتفاعات و عبور از مکان‌های با خطر سقوط اشیا و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم تأکید شده است.

بنابراین لازم است دستگاه‌های خدمات رسان ضمن آماده‌باش و اتخاذ تدابیر و اقدامات فوری در کاهش خطر، امکانات و تجهیزات را در مناطق داشته و در صورت نیاز حضور میدانی و مؤثر داشته باشند.

محمد خسروی مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه نیز در این باره گفت: از بعدازظهر سه‌شنبه تا صبح روز پنجشنبه، گذر موجی ناپایدار از جو منطقه، ضمن افزایش پوشش ابر در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید و گردو خاک محلی به ویژه در روز چهارشنبه و بارش‌هایی به طور عمده در نواحی شمالی و شمالغرب استان بهویژه در منطقه اورامانات خواهد شد. 

وی عنوان کرد: همچنین میانگین دمای هوا در نقاط مختلف استان تا روز چهارشنبه روندی افزایشی خواهد داشت.

انتهای پیام/ز