با تازه ترین شگردهای کلاهبرداری های مجازی آشنا شوید
با تازه ترین شگردهای کلاهبرداری های مجازی آشنا شوید

رئیس پلیس فتا کرمانشاه در خصوص تازه ترین  شگردهای برداشت غیرمجاز از حساب مردم هشدار داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رییس پلیس فتای کرمانشاه با اشاره به اینکه برخی کلاهبرداران در تماس با افراد و اطمینان از فعال بودن سامانه بام یا اپلیکیشن بله ، قصد شیادی دارند گفت: تلفن […]

رئیس پلیس فتا کرمانشاه در خصوص تازه ترین  شگردهای برداشت غیرمجاز از حساب مردم هشدار داد.

‍ مراقب کلاهبرداری های مجازی باشیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رییس پلیس فتای کرمانشاه با اشاره به اینکه برخی کلاهبرداران در تماس با افراد و اطمینان از فعال بودن سامانه بام یا اپلیکیشن بله ، قصد شیادی دارند گفت: تلفن همراه، پیامک  و عابربانک سه ضلع اصلی کلاهبرداری های‌ تلفنی است.

وی افزود: حیله هایی مثل برنده خوش‌شانس مسابقه های رادیویی و تلویزیونی،  سفر به زیارت اماکن مقدس، موفقیت در قرعه‌کشی بانک‌ها و موسسات مالی مواردی هستند که کلاهبرداران تلفنی برای  فریب  از آن استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه افزود: این کلاهبرداران به قدری مسلط و حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیلکرده جامعه هم ممکن است فریب بخورند.

وی به مردم توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی تحت عنوان برنده شدن، با مراجعه حضوری به بانکها و تماس تلفنی با شماره های رسمی صدا و سیما از صحت گفته های فرد تماس گیرنده مطلع شده و فریب پیام ها و تماس های این چنینی را نخورند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کوید ۱۹ جان دو کرمانشاهی دیگر را گرفت