نتیجه حمایت از تولید، اشتغالزایی و افزایش قدرت خرید مردم
است/بانک‌ها بنگاه‌داری نکنند
نتیجه حمایت از تولید، اشتغالزایی و افزایش قدرت خرید مردم
است/بانک‌ها بنگاه‌داری نکنند

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ‌کرمانشاه ‌با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند اظهار داشت: همانطور که امام خامنه‌ای اشاره کردند انتظار بود جهش تولید گشایشی در زندگی مردم به‌وجود آورد زیرا تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در […]

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ‌با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند اظهار داشت: همانطور که امام خامنه‌ای اشاره کردند انتظار بود جهش تولید گشایشی در زندگی مردم به‌وجود آورد زیرا تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند گفت: به فرموده رهبر انقلاب، ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجی محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و قاچاق آن از طریق دستهای خیانتکار، مانع تولید است و موجب شکست خوردن آن می‌شود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد مشوق‌هایی از جمله مشوق‌های سرمایه‌گذاری را لازمه جهش تولید خواندند بیان کرد:  اوضاع کسب‌وکار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به سرمایه‌گذاری در تولید تشویق شوند و از افزایش هزینه‌های تولید جلوگیری شود.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه به فرموده امام خامنه‌ای چه دولت کنونی و چه دولت آینده، باید با حمایتهای همه‌جانبه قانونی، دولتی و حکومتی از تولید برای رفع موانع آن، همت کنند تا امسال جهش تولید به معنی واقعی تحقق یابد افزود: تحقق اقتصادمقاومتی در گرو بهبود وضعیت ‎تولید است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ‏کلید طلایی نجات کشور، اقتصاد مقاومتی است و تحقق این مهم در گرو بهبود وضعیت ‎تولید است بیان کرد: به طور قطع حاصل حمایت از تولید، اشتغالزایی و  ازدواج جوانان و افزایش قدرت خرید مردم و حل بسیاری از مشکلات کشور است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دادستان کرمانشاه: به عملکرد دستگاه‌ها در تحقق شعار سال نظارتمی‌کنیم

 وی گفت: انتخاب این نام برای سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به این معنا است که اگر به دنبال ساماندهی حوزه تولید و ترغیب تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در کشور هستیم، باید از تولید به درستی پشتیبانی و موانع پیش روی فعالان این حوزه را رفع کرد.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه مقننه برای تحقق شعار سال باید قوانین زائد را حذف کند افزود: دولت نیز باید از صدور بخشنامه‌های دست و پاگیر خودداری کرده و زمینه گسترش کسب و کارها را با سهولت صدور مجوزها فراهم کند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری باید بنگاهداری را رها کرده و به دنبال سرمایه گذاری در تولید باشند عنوان کرد: با تحقق این مهم اشتغالزایی محقق می‌شود و بسیاری از مشکلات از جمله کاهش قدرت خرید مردم رفع می شود.

حسینی‌کیا با بیان اینکه برای بهبود تولید باید موانعی که تولیدکنندگان با آن روبه رو هستند را رفع کرد افزود: ایران با ۱۵ کشور دنیا همسایه است و بازار این کشورها ظرفیت مناسبی برای صادرات است که باید با حمایت از تولید از این پتانسیل استفاده کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای افزود: مسئولان باید به صورت جهادی عمل کرده و پشتیبانی از تولید و رفع موانع تولید به شکل عمیق‌تری انجام بشود و نمایندگان مجلس نیز برای تسهیل قانون‌گذاری در این زمینه آمادگی کامل دارند.

انتهای پیام/۸۳۳/ش