بسیاری از مواد ضدعفونی کننده کرمانشاه مطابق با استاندارد
است
بسیاری از مواد ضدعفونی کننده کرمانشاه مطابق با استاندارد
است

مجید محمودی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آزمایشگاه غذا و دارو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و تخصصی‌ترین آزمایشگاه‌های اداره کل آزمایشگاه‌ها مرجع کنترل غذا و دارو است که کنترل کیفیت مواد اولیه و فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی را برعهده دارد. وی با بیان اینکه آزمایشگاه معاونت غذا و […]

مجید محمودی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آزمایشگاه غذا و دارو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و تخصصی‌ترین آزمایشگاه‌های اداره کل آزمایشگاه‌ها مرجع کنترل غذا و دارو است که کنترل کیفیت مواد اولیه و فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه معاونت غذا و دارو با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته و با استفاده از فنون پردازش اطلاعات مواد مختلف را مورد آزمایش قرار می‌دهد، افزود: این آزمایشگاه مواد غذایی و آشامیدنی را از نظر وجود آلاینده‌ها، بقایای داروهای دامی، سموم کشاورزی و افزودنی‌ها بررسی و کنترل می‌کند، ارائه نتایج معتبر، شفافیت و قابلیت ردیابی از اهداف اصلی این آزمایشگاه است.

مدیر آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه نمونه‌های آزمایشگاهی در سال گذشته از سوی ۱۴ شبکه بهداشتی، مدیریت دارو و مراکز انتظامی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی به این آزمایشگاه ارسال شده است، گفت: در مدت مذکور یازده هزار و ۶۲۰ آزمون بر روی نمونه‌های ارسالی به این آزمایشگاه انجام شده که به طور میانگین روی هر نمونه ۳/۷ آزمون انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته سه هزار و ۲۳۳ نمونه مواد غذایی در آزمایشگاه کنترل و ارزیابی غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بررسی شد.

محمودی با تاکید بر اینکه از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان کرمانشاه به صورت مستمر نمونه برداری انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: از اواخر بهمن ماه سال ۹۸ با شیوع کرونا روش آزمون دستگاهی، برای سنجش محلول‌های ضدعفونی کننده بر اساس استانداردهای غذا و دارو در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چرا پارک بانوان کرمانشاه افتتاح نشد؟

وی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از مواد ضدعفونی کننده توزیع شده در ایام کرونا در استان کرمانشاه با استانداردهای غذا و دارو مطابقت داشته است، افزود: در صورت عدم انطباق استانداردها در محصولات تولیدی این موضوع در مرحله اول به تولید کننده اطلاع داده می‌شود، اگر تولید کننده عدم انطباق را اصلاح نکند در مراحل مختلف پیگیری و در نهایت به مراجع قضائی معرفی می‌شود.