قلمروی آهوهای تربت‌جام به آتش کشیده شد+ جزییات
قلمروی آهوهای تربت‌جام به آتش کشیده شد+ جزییات

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام در شرق خراسان رضوی گفت: ۲ هزار مترمربع از پوشش گیاهی سایت پرورش آهو در “چشمه گل” این شهرستان طعمه آتش سوزی شد.  جواد دامن پاکا فزود: این آتش سوزی پس از تلاش سه ساعته ماموران یگان حفاظت، همیاران محیط زیست و ماموران آتش نشانی ، مهار شد. وی […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام در شرق خراسان رضوی گفت: ۲ هزار مترمربع از پوشش گیاهی سایت پرورش آهو در “چشمه گل” این شهرستان طعمه آتش سوزی شد.

 جواد دامن پاکا فزود: این آتش سوزی پس از تلاش سه ساعته ماموران یگان حفاظت، همیاران محیط زیست و ماموران آتش نشانی ، مهار شد.

وی علت این آتش سوزی را بی احتیاطی گردشگران در برافروختن آتش در مجاورت این سایت اعلام کرد و ادامه داد: آتش به علت وزش شدید باد به سایت تکثیر و پرورش آهو در چشمه گل سرایت کرد و گسترش یافت.

آتش سوزی بزرگ در سایت پرورش آهوی تربت‌جام

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام گفت: با پشتیبانی شورای هماهنگی مدیریت بحران و نیروهای امدادی، حریق در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار شد.

سایت تکثیر و پرورش آهو در چشمه گل شهرستان تربت‌جام با وسعت ۱۴ هکتار در ۱۷ کیلومتری این شهر قرار دارد و از سال ۱۳۸۷ کار خود را با هدف پرورش، تکثیر و احیای گونه آهو آغاز کرده است.

این سایت موفق‌ترین سایت تکثیر گونه آهو در خراسان رضوی و پروژه برتر عمرانی محیط زیست استان در سال ۱۳۸۸ معرفی شده و همه ساله میزبان صدها گردشگر، دانش آموز و دانشجو است.

شهرستان تربت‌جام با بیش از ۵۲ هزار هکتار جنگل و گیاهانی از جمله ارس، تاغ و گز ظرفیت بسیار از نظر جاذبه های گردشگری و اکوتوریستی دارد.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حمایت جمعی از اساتید دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه از ممنوعیتورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس