شروع “موج چهارم” کرونا در کرمانشاه/ جشن‌های”نیمه شعبان”
تعطیل شد
شروع “موج چهارم” کرونا در کرمانشاه/ جشن‌های”نیمه شعبان”
تعطیل شد

ایسنا/کرمانشاه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بااشاره به افزایش ۵۰ درصدی بستری های کرونا در هفته اول تعطیلات نوروزی گفت: تمام نشانه ها و علائم نشان از شروع موج چهارم کرونا در استان دارد. دکتر محمودرضا مرادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به روند افزایشی کرونا با شروع سال جدید گفت: متاسفانه […]

ایسنا/کرمانشاه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بااشاره به افزایش ۵۰ درصدی بستری های کرونا در هفته اول تعطیلات نوروزی گفت: تمام نشانه ها و علائم نشان از شروع موج چهارم کرونا در استان دارد.

دکتر محمودرضا مرادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به روند افزایشی کرونا با شروع سال جدید گفت: متاسفانه به دلیل شلوغی بازار خریدهای نوروزی در روزهای پایانی سال گذشته، این روزها شاهد روند افزایشی مبتلایان کرونا در کشور و استان هستیم.

وی افزود: تعداد بستری های کرونا در استان در هفته اول تعطیلات نوروزی عملا افزایش ۵۰ درصدی داشته و به دنبال افزایش بستری های کرونا، تعداد موارد فوت در هفته های آینده رو به افزایش خواهد گذاشت.

مرادی با اشاره به افزایش سه برابری تست های مثبت کرونا در استان، گفت: تمام شواهد و نشانه ها نشان می‌دهد که عملا موج چهارم کرونا در استان شروع شده و اگر این روند ادامه یابد، اواخر فروردین با اوج گیری این موج مواجه خواهیم شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی هم اشاره کرد وافزود: آثار این بی توجهی ها و غفلت ها در یکی دوهفته آینده خود را نشان خواهد داد و انتظار این است که با این روند در هفته های آینده شاهد افزایش بیش از پیش مبتلایان باشیم.

وی افزود: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه به میزان چشمگیری کاهش یافته و عملا به زیر ۵۰ درصد رسیده که نگران کننده است.

مرادی گفت: در شرایط مطلوب  میزان رعایت پروتکل های باید بیش از ۹۰ درصد باشد و حداقل این میزان نباید کمتر از ۸۰ درصد شود، اما عملا می بینیم که مردم با بی خیالی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجه شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ساعت فعالیت میادین میوه و تره‌بار در روزهای آخر سال

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  در ادامه با اشاره به برخی مراسم پیش رو گفت: یکی از مهمترین این مراسم جشن های نیمه شعبان است که با مصوبه ستاد ملی کرونا این مراسم در سطح کشور تعطیل شد و امسال بصورت خودرویی و موتوری راهپیمایی در نیمه شعبان برگزار می‌شود.

مرادی گفت: در خصوص مراسم سیزده بدر و تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا پیشنهادهایی داریم که در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان مطرح خواهیم کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شناسایی ۵۵ مورد کرونای انگلیسی در سطح استان گفت: در حال حاضر از همه افراد تست کرونای انگلیسی گرفته نمی شود و فقط افراد مشکوک تحت آزمایش قرار می گیرند، بنابراین همه افراد باید بصورت پیش فرض در صورت ابتلا به کرونا، خود را یک مبتلای کرونای انگلیسی فرض کرده و با جدیت و دقت بیشتری نکات مربوط به قرنطینه و رعایت پروتکل های بهداشتی را انجام دهند.

انتهای پیام