پالایشگاه گازی کرمانشاه مبتنی بر دانش بومی احداث
می‌شود
پالایشگاه گازی کرمانشاه مبتنی بر دانش بومی احداث
می‌شود

هدایت حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های کشور حوزه نفت و پتروشیمی است و شکل‌گیری شرکت‌ها و ساختارهای بزرگ از آرزوهای ملت و مسئولان بوده است. وی عنوان کرد: منابع نفتی و گازی مناسبی در غرب استان وجود دارد که بخشی از آن به صورت مشترک با […]

هدایت حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های کشور حوزه نفت و پتروشیمی است و شکل‌گیری شرکت‌ها و ساختارهای بزرگ از آرزوهای ملت و مسئولان بوده است.

وی عنوان کرد: منابع نفتی و گازی مناسبی در غرب استان وجود دارد که بخشی از آن به صورت مشترک با کشور همسایه است.

حاتمی گفت: مطالعات احداث پالایشگاه گازی کرمانشاه در حال اتمام است و تیم‌های تخصصی مجموعه صنعت نفت کار را شروع کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه افزود: پالایشگاه گازی کرمانشاه و مجموعه‌های وابسته با دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت نفت و استاندار به صورت مداوم پیگیر این موضوع شده‌اند گفت: این پتروشیمی به دلیل نزدیکی به منابع گازی استان از نظر اقتصادی به‌صرفه است و با توجه به اینکه مراحل ساخت آن مبتنی بر دانش روز است از نظر بهره‌وری در سطوح قابل قبولی قرار گرفته است که می‌تواند در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در استان نقش به‌سزایی داشته باشد. 

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه دو مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی که عمدتاً از گاز بهره‌مند هستند در آن منطقه ایجاد می‌شود عنوان کرد: این پروژه‌ها که مبتنی بر دانش بومی هستند باید توسط دانش و مهندسی قوی ایجاد شوند.

حاتمی با اشاره به اینکه این پروژه اشتغالزایی خوبی در مرحله ساخت و بهره برداری دارند افزود: امید داریم این پروژه بخش عمده‌ای از دغدغه اشتغال را در آینده نزدیک پوشش دهد؛ آنچنانکه پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: توان مهندسی و آماده‌سازی نیروی کار دغدغه ما است و برای آن برنامه‌ریزی می‌‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پاسخ به پرسش‌ها و ابهام‌ها پیرامون 4 نوع واکسن‌ کرونای موجوددر کشور / آیا لخته خون بنیان علمی دارد؟ + فیلم

انتهای پیام/۸۳۲/ی