احداث پیاده‌راه خیابان “مدرس” کرمانشاه از دستور کار شهرداری
خارج شد
احداث پیاده‌راه خیابان “مدرس” کرمانشاه از دستور کار شهرداری
خارج شد

ایسنا/کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی پیاده راه خیابان مدرس از دستور کار شهرداری خارج شد. چندی پیش طرح تبدیل خیابان مدرس کرمانشاه به پیاده راه از سوی شهرداری مطرح و اعلام شد اجرای این طرح از اول بهمن آغاز خواهد شد. متعاقب آن برخی اصناف کرمانشاه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایان […]

ایسنا/کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی پیاده راه خیابان مدرس از دستور کار شهرداری خارج شد.

چندی پیش طرح تبدیل خیابان مدرس کرمانشاه به پیاده راه از سوی شهرداری مطرح و اعلام شد اجرای این طرح از اول بهمن آغاز خواهد شد.

متعاقب آن برخی اصناف کرمانشاه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایان سال و بازار شب عید، خواستار تعویق اجرای این طرح شدند و استاندار هم در جلسه اخیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرد که اجرای این طرح باید تا سال ۱۴۰۰ به تاخیر بیافتد، اما اکنون شهرداری کرمانشاه از خارج شدن اجرای این طرح از دستورکار شهرداری خبر می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سعید طلوعی شهردار کرمانشاه با اشاره به خارج شدن طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس از دستور کار شهرداری، اظهار کرد: یکی از پروژه های مهم شهری در راستای توسعه شهر، احداث پیاده راه مدرس است که با توجه به توانمندی و پتانسیل موجود در آن می تواند به یکی از مراکز و محورهای تجاری و تفریحی غرب کشور تبدیل شود و رونق اقتصادی چشمگیری را نیز در بر خواهد داشت.

وی  با قدردانی از استاندار کرمانشاه در راستای حمایت از مجموعه مدیریت شهری خصوصا نقشی که ایجاد پیاده راه مدرس در توسعه شهر از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و سیما و منظر شهری خواهد داشت افزود: با توجه به استقبال بازاریان و کسبه خیابان مدرس و جامعه شهروندی از این پروژه بزرگ، عملیات عمرانی آن در دستور کار قرار گرفت، اما با توجه به درخواست استاندار برای تعویق این پروژه بر مبنای درخواست جمعی از اتاق اصناف به سال آینده و از طرفی با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات و پایان کار شورای اسلامی شهر دور پنجم و به تبع آن مدیریت شهری، با تصمیم شورای مدیران اجرای این پروژه بزرگ از دستور کار شهرداری خارج شد.

طلوعی در ادامه با بیان اینکه عده ای همواره با بی تدبیری  و ایجاد هرج و مرج و بی نظمی طی سالیان سال توسعه شهر را به عقب انداخته اند تا به دنبال منافع شخصی و گروهی خود باشند که این امر تاثیرات نامطلوبی بر کیفیت زندگی شهروندان داشته، تاکید کرد: جامعه ای که روحیه مشارکت پذیری در آن نهادینه شده باشد توسعه و پیشرفت  بیشتری خواهد داشت و از لحظه کار در شهرداری با دیدگاهی بر گرفته از مدیریت جهادی بر نقش و جایگاه حضور شهروندان در تصمیم گیری های کلان پروژه های شهری اعتقاد داشته ایم و تمام مدیران شهرداری ملزم به رعایت احترام به نظر مردم بوده اند.

شهردار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: امیدوارم قدر لحظاتی که کرمانشاه می تواند با سرعت بیشتری در مسیر توسعه حرکت کند را بدانیم و فرصت سوزی را که بر اساس کوته نظری و برگرفته از دسیسه های منافع شخصی، گروهی و جناحی شکل گرفته را به فرصت سازی بر مبنای تعامل، همدلی و احترام متقابل برای توسعه و  عمران و آبادانی کرمانشاه تبدیل کنیم.