باید همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قصرشیرین برگزار
کنیم
باید همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قصرشیرین برگزار
کنیم

ایسنا/کرمانشاه نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب بر لزوم حذب سرمایه‌گذار در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود تاکید کرد و گفت: باید برای این منظور همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه برگزار کنیم. شهریار حیدری در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۲۵ دی) برگزار شد، از ظرفیت‌های قابل […]

ایسنا/کرمانشاه نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب بر لزوم حذب سرمایه‌گذار در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود تاکید کرد و گفت: باید برای این منظور همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه برگزار کنیم.

شهریار حیدری در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۲۵ دی) برگزار شد، از ظرفیت‌های قابل توجه سه شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب یاد کرد و ادامه داد: این منطقه هم به واسطه داشتن میادین نفتی و گازی غنی و هم منابع معدنی قابل توجه، فرصتی خوب برای جذب سرمایه‌گذاران است.

وی دسترسی مناسب به بازار عراق را از دیگر مزایای این سه شهرستان برشمرد و عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم باید همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه برگزار شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه استفاده بهینه از ظرفیت‌های این منطقه را نیازمند همکاری بخش خصوصی دانست و تاکید کرد: وقتی که از قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب حرف می‌زنیم همه می‌گویند این منطقه پر از جذابیت سرمایه‌گذاری است، اما باید به کمک بخش خصوصی بررسی کنیم که چرا این ظرفیت‌ها تبدیل به کار اقتصادی نمی‌شود.

وی حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه را ضروری دانست و یادآوری کرد: دولت با توجه به محدودیت‌هایی که دارد امکان سرمایه‌گذاری‌های گسترده ندارد، بلکه فقط لازم است بخش خصوصی را از بعد معنوی حمایت کند تا این بخش بتواند کارها را پیش ببرد.

حیدری در ادامه از مشکلات صادرکنندگان یاد کرد و با بیان اینکه مسائل چند وقت اخیر باعث بی‌انگیزه شدن آنها شده، ادامه داد: تجار کرمانشاه که سابقه دیرینه‌ای در تجارت داشتند، امروز به جای آنکه به بازرگانان بین‌المللی تبدیل شوند پیله‌ور شده‌اند و در عوض پیله‌وران نیز به کارگری روی آوردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۱۱ دستگاه خودروی احتکاری در کرمانشاه

وی معتقد است، این مشکلات اگر ادامه پیدا کند می‌تواند به حضور ما در بازار عراق لطمه بزند و کشورهای دیگر سهم ما در عراق را بگیرند.

این نماینده مجلس گفت: باید به کارکرد تجاری که از گذشته در استان وجود داشت برگردیم و از ظرفیت افراد باسابقه‌ای که در کرمانشاه تجارت و صادرات داشتند، استفاده کنیم.

انتهای پیام