آزادی ۱۰۱ زندانی جرائم غیرعمد از زندان ماهیدشت
آزادی ۱۰۱ زندانی جرائم غیرعمد از زندان ماهیدشت

با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ۱۰۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان ماهیدشت آزاد شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه امروز در قالب هیاتی متشکل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، مدیر کل زندانها، مدیر کل پزشکی قانونی و جمعی از مسئولان […]

با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ۱۰۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان ماهیدشت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه امروز در قالب هیاتی متشکل از دادستان عمومی آزادی ۱۰۱ زندانی جرائم غیرعمد از زندان ماهیدشتو انقلاب مرکز استان، مدیر کل زندانها، مدیر کل پزشکی قانونی و جمعی از مسئولان مرتبط با حضور در زندان ماهیدشت بر بازداشت افراد تنها در صورت ضرورت تاکید کرد.

توسلی زاده با تشریح سیاست‌های دستگاه قضایی در مواجهه با کیفر زندان گفت: مبنای شرعی و قانونی دستگاه قضایی این است در حد امکان از زندانی کردن افراد جلوگیری شود.

وی افزود: این مهم از تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه است که فرموده اند این تعداد زندانی زیبنده نظام اسلامی نیست و نباید زندانی کردن افراد آسان باشد.

رییس کل دادگستری استان با اشاره به هزینه‌های ناشی از زندانی کردن افراد خاطر نشان کرد: با زندانی کردن افراد هزینه‌های زیادی اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر جامعه تحمیل می‌شود و گاه این هزینه‌ها تا مدت‌ها در جامعه بروز و ظهور پیدا می‌کند که ما باید از تحمیل این هزینه‌ها جلوگیری کنیم.

توسلی زاده اظهار داشت: زندان را باید برای جرائم مهم و مجرمین خطرناک بگذاریم چرا که این موضوع سبب می‌شود تمرکز بیشتری بر این جرائم داشته باشیم و مانع از شکل گیری آن‌ها شویم.

وی همچنین به مردم استان توصیه کرد: اختلافات خویش را با صلح و سازش و بزرگ منشی به سامان برسانند و تا جایی که ممکن است از طرح دعوی در دادگستری خودداری کنند.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان و هیآت همراه با حضور در بند‌هایی مختلف زندان مسائل و مشکلات زندانیان را شنیدند و دستور آزادی ۱۰۱ نفر از زندانیان را حضوری و در دم صادر کردند.

بررسی مشکلات پزشکی برخی زندانیان و معاینه آن‌ها توسط کادر پزشکی قانونی از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.