22 هزار امدادگر و درمانگر هلال احمر راهی مرزهای غربی ایران و عراق شدند

  • lira card

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم بدرقه 22 هزار امدادگر داوطلب و اعضای کادر درمانی این جمعیت به مرزهای ایران و عراق گفت: پایگاه‌های امدادی در جاده‌های کشور عراق برپا و در مسیر نجف تا کربلا در فاصله هر هفتاد عمود یک پایگاه درمانی هلال احمر، مشغول خدمت‌گزاری به زائران اباعبدالله(ع) می‌شود.

22 هزار امدادگر و درمانگر هلال احمر راهی مرزهای غربی ایران و عراق شدند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، صبح امروز، پنجشنبه ۲۶ مردادماه مراسم بدرقه ۲۲ هزار امدادگر هلال احمر و مانور خودروهای امدادی و آمبولانس‌های این جمعیت در حرم امام خمینی (ره) برگزارشد و پیرحسین کولیوند،رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم گفت: با اعزام کاروان بزرگ امدادی و درمانی هلال احمر، حضور ما در مرزهای غربی پررنگ‌تر می‌شود. زائران حسینی از هر کدام از مرزهای غربی که وارد عراق شوند در همه مسیرها و در فواصل مشخص، پایگاه‌های درمانی و امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی افزود: در مسیر نجف تا کربلا نیز در فاصله هر هفتاد عمود یک پایگاه امدادی و درمانی هلال احمر برپاست. همچنین در این مسیر ۳ بیمارستان با فعالیت مشترک هلال احمر و وزارت بهداشت عراق با آمادگی کامل مشغول خدمت‌رسانی به زائران حسینی خواهد بود.

کولیوند ادامه داد: در شهر نجف علاوه بر بیمارستان امام علی (ع) که متعلق به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، پزشکان و پرستاران داوطلب هلال احمر در چند بیمارستان عراقی پذیرای خدمات درمانی به راهپیمایان اربعین هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در شهر کربلا هم چند پایگاه درمانی و امدادی را فعال کردیم و در بیمارستان‌های این شهر حضور خواهیم داشت.

وی درباره ارائه خدمات به زائران حسینی در داخل کشور توضیح داد: مسئولیت سلامت زائران در داخل کشور و مسیرهای منتهی به مرزهای غربی به عهده وزارت بهداشت است اما هلال احمر به عنوان پشتیبان این وزارتخانه آمادگی هرگونه همکاری را داشته و تمهیدات لازم را اندیشیده است.

کولیوند تاکید کرد: خدمات امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر هم در ایام اربعین حسینی و برای پاسخ سریع و مناسب به حوادث حمل‌ونقل در داخل کشور و با افزایش نیروها و پایگاه‌های سیار تقویت شده است.