به دنبال خروجی پژوهش‌های سنواتِ گذشته هستیم/ هر دستگاه
اجرایی ملزم به ارائه نتایج است
به دنبال خروجی پژوهش‌های سنواتِ گذشته هستیم/ هر دستگاه
اجرایی ملزم به ارائه نتایج است

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم کاربردی کردن پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی استان گفت: به دنبال خروجی نتایج پژوهش‌هایی هستیم که در سنوات گذشته انجام شده و دستگاه‌ها ملزم به ارائه نتایج آن هستند. افشین کریمی در جلسه امروز (۲۹ دی) کارگروه آموزش و پژوهش […]

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم کاربردی کردن پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی استان گفت: به دنبال خروجی نتایج پژوهش‌هایی هستیم که در سنوات گذشته انجام شده و دستگاه‌ها ملزم به ارائه نتایج آن هستند.

افشین کریمی در جلسه امروز (۲۹ دی) کارگروه آموزش و پژوهش استان کرمانشاه با اشاره به انجام پژوهش‌های بسیار در دستگاه های اجرایی استان گفت: متاسفانه این پژوهش‌ها آنطور که باید کاربردی نشده و کسی به دنبال خروجی گرفتن از آنها نیست.

وی افزود: در همین راستا کارگروه آموزش و پژوهش استان برای اولین بار به عنوان یک ابداع در سطح ملی، دستگاه های اجرایی استان را ملزم کرده تا نتایج و خروجی پژوهش های انجام شده در حوزه کاری خود که در سنوات گذشته انجام شده را ارائه دهند.

کریمی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که پژوهش های انجام شده که اعتباراتی هم صرف انجام آنها شده را کاربردی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در جلسات کارگروه آموزش و پژوهش استان جهت بررسی نتایج هر پژوهش دستگاه اجرایی به همراه پژوهشگر تحقیق در جلسه حاضر شده و به ارائه نتایج آن می پردازند و باید عنوان کنند چه اقداماتی برای عملی کردن نتایج این پژوهش انجام شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: انجام این کار در کنار کاربردی کردن و استفاده از نتایج پژوهش های انجام شده، مانع انجام دوباره کاری در حوزه های مختلف پژوهشی می شود. بطور مثال در حوزه خودکشی در استان پژوهش های بسیاری انجام شده و اگر نتایج این پژوهش را بررسی کنیم، هم در راستای کنترل و جلوگیری از این معضل اجتماعی موثر خواهد بود و هم از انجام پژوهش های تکراری در این حوزه جلوگیری می کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تلفات رانندگی در نوروز امسال ۲۳ درصد کاهش یافت

کریمی همچنین با تاکید بر لزوم ساماندهی اعتبارات ملی در حوزه پژوهش استان گفت: این ساماندهی از ایجاد رانت جلوگیری کرده و موجب می شود تیم های پژوهشی مختلف بتوانند فعالیت داشته باشند و پژوهش ها فقط توسط برخی تیم های خاص پژوهشی انجام نگیرد.

انتهای پیام