۲۳۸ امدادگر هلال‌احمر در طرح شهید سلیمانی فعالیت
می‌کنند
۲۳۸ امدادگر هلال‌احمر در طرح شهید سلیمانی فعالیت
می‌کنند

فرزین معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: ۲۳۸ داوطلب و امدادگر هلال‌احمر در تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی همراه با نیروهای سپاه و علوم پزشکی فعالیت می‌کنند.  مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه درباره تعداد پایگاه‌های فعال در این طرح گفت: ۱۶ پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت بین جاده‌ای هلال‌احمر […]

فرزین معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: ۲۳۸ داوطلب و امدادگر هلال‌احمر در تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی همراه با نیروهای سپاه و علوم پزشکی فعالیت می‌کنند. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه درباره تعداد پایگاه‌های فعال در این طرح گفت: ۱۶ پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت بین جاده‌ای هلال‌احمر در استان کرمانشاه وجود دارد که همواره درحال خدمات رسانی به هموطنان هستند.

وی همچنین درباره تعداد خدمات ارایه شده در حوادث مختلفی که از ابتدای سال انجام شده است، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۷۸ مورد حادثه در استان رخ داده که به ۳۲۶۲ نفر حادثه‌دیده امدادرسانی شده است و در تلاش هستیم با استفاده از تجارب گذشته سطوح خدمات رسانی را همواره ارتقاء دهیم تا در بهترین شرایط ممکن در خدمت هموطنان باشیم.

معتمدی با اشاره به آمارهای منتشر شده در زمینه افزایش تعداد حوادث جاده‌ای کشورمان گفت: از مجموع حوادث ۳۹۴ مورد حوادث جاده‌ای بوده که ۱۲۱۴ نفر دچار حادثه شدند که توسط داوطلبان هلال‌احمر امدادرسانی شدند.

وی با بیان اینکه ۱۱۴ مورد حادثه کوهستانی در استان رخ داده که ۲۰۹ حادثه دیده به مراکز درمانی ارجاع داده شدند افزود: در ۲۷ مورد حادثه شهری طی امسال به ۹۹ نفر حادثه‌دیده خدمت‌رسانی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۱۵ مورد آبگرفتگی ۱۸۳۸ نفر خدمات دریافت کردند گفت: هشت مورد حادثه غرق‌شدگی طی امسال گزارش شده که هفت مورد منجر به فوت شده است.

 

وی با اشاره به آغاز فصل سرما و افزایش احتمال کولاک و یخبندان گفت: در برف و کولاک اخیر ۷۸ مورد امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف در شهرستان‌های پاوه، روانسر، سنقر و کلیایی، سرپل‌ذهاب و دالاهو انجام شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برای بازگشایی دائمی مرز خسروی تلاش می‌کنیم

معتمدی با بیان اینکه امسال پنج سورتی پرواز انجام شده که انتقال چهار حادثه‌دیده را در کمترین زمان ممکن امکان پذیر کرد افزود: در مجموع ۶۶۶ تیم عملیاتی هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شده‌اند و ۲۵۴۴ نیروی عملیاتی فعال بوده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت کاهش زمان رسیدن نیرو‌های امدادی به محل حادثه گفت: میانگین زمان اطلاع‌رسانی ۹ دقیقه و زمان رسیدن به مکان حادثه نیز ۹ تا ۱۲ دقیقه است اما همانطور که قبلاً اشاره شد در تلاش هستیم تا زمان رسیدن نیروهای امدادی در محل حادثه را به حداقل خود برسانیم به این دلیل که معتقدیم کاهش زمان رسیدن نیروهای امدادی در محل حادثه می‌تواند از گسترش خسارت جلوگیری کند.

معتمدی از افتتاح دومین بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در کرمانشاه خبرداد و عنوان کرد: تجهیزات این مرکز به ارزش هشت میلیارد ریال از محل کمک خیرین خریداری شده و قرار است بین شهرستان‌های مختلف استان توزیع شود.

وی با بیان اینکه کپسول‌های اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز از مهمترین تجهیزات این بانک امانات است افزود: این تجهیزات به صورت امانت در اختیار بیمارانی قرار می‌گیرد که به دلیل بیماری کرونا یا بیماری‌های تنفسی به کپسول اکسیژن یا دستگاه اکسیژن‌ساز نیاز دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه گفت: هزینه خرید هر دستگاه کپسول اکسیژن با تجهیزات جانبی آن حدود چهار میلیون تومان و هر دستگاه اکسیژن‌ساز هم حدود ۳۰ میلیون تومان است که بسیاری از بیماران توانایی خرید آن‌ها را ندارند.

معتمدی در زمینه کمبودهای احتمالی از ابتدای شروع همه‌گیری کرونا بیان کرد: در ابتدای شیوع بیماری کرونا که با کمبود ماسک مواجه بودیم، حدود ۴۳۰ هزار ماسک رایگان بین نهادهای مختلف استان توزیع شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جسد مرد مفقودشده در ارتفاعات شمالی کاشمر پیدا شد

وی با بیان اینکه حدود ۳۵ پایگاه تست غربالگری در سطح استان مستقر شده که در این پایگاه‌ها حدود ۷۸۰ هزار مسافر تب‌سنجی شدند و از این تعداد ۲۷۹ نفر که دارای علائم کرونا بودند به مراکز درمانی معرفی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه افزود: توزیع ۷۸۰۰ بسته بهداشتی بین بیماران خاص، تجهیز نقاهتگاه‌های سپاه و ارتش، اجرای پنج مرحله توزیع بسته‌های معیشتی از محل کمک‌های خیرین با هزینه سه میلیارد تومان، اجرای طرح نذر سلامت و اهدای ماسک‌های رایگان بین عزاداران حسینی در ایام محرم و مشارکت در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی از دیگر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کرمانشاه در مدت زمان شیوع بیماری کرونا است.

انتهای پیام/۸۳۲/ی