نکته بسیار عجیب در تیم ۹۰ ارومیه
نکته بسیار عجیب در تیم ۹۰ ارومیه

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه در رقابت‌های این فصل از لیگ دسته اول فوتبال کشور در شرایط بسیار بحرانی بسر می‌برد و با کسب ۱۹ امتیاز از ۲۲ بازی برگزار شده در جایگاه هفدهم جدول و در منطقه سقوط قرار دارد. این تیم در ۲۲ بازی گذشته خود دارای ۴ پیروزی، ۷مساوی و ۱۱ شکست می […]

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه در رقابت‌های این فصل از لیگ دسته اول فوتبال کشور در شرایط بسیار بحرانی بسر می‌برد و با کسب ۱۹ امتیاز از ۲۲ بازی برگزار شده در جایگاه هفدهم جدول و در منطقه سقوط قرار دارد.

این تیم در ۲۲ بازی گذشته خود دارای ۴ پیروزی، ۷مساوی و ۱۱ شکست می باشد اما مهم‌ترین نکته در این تیم در آنجایی نهفته است که در بازی‌های گذشته خود تنها ۱۷ گل خورده و در بین ۱۸ تیم حاضر در لیگ دسته اول فوتبال از حیث تعداد گل خورده در جایگاه ششم قرار دارد که می‌تواند در نوع خود با توجه به شرایط جدول بسیار اهمیت داشته باشد.

جالب‌تر این که این تیم در بازی اول خود برابر هوادار در حالی که ۱بر۰ بازنده از میدان خارج شده بود به دلیل شکایت مدیران هوادار تهران مبنی از بازیکن غیر مجاز ۹۰ ارومیه در این بازی، نتیجه ۳بر۰ به سود هوادار اعلام شد که در اصل ۲ گل از این ۳گل را نباید به حساب گل های خورده در جریان بازی محسوب کرد. این تیم در مقابل استقلال خوزستان نیز ۳ گل دریافت نمود و در بازی برابر تیم‌های بادران و چوکا نیز از هر کدام ۲ گل دریافت کرده است که جمع گل های خورده این تیم در ۴ بازی ۱۰ گل است. (با توجه به نتیجه بازی با هوادار که در وقت قانونی ۱بر۰ شده بود و با رای کمیته انضباطی نتیجه ۳بر۰ اعلام شده است، ۲ گل کم تر در جریان بازی دریافت کرده اند)

با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شویم که آنها در ۱۸ بازی دیگر خود تنها ۷ گل دریافت کرده‌اند، یعنی یک آمار بسیار خوب حتی برای تیم‌های مدعی صعود به لیگ برتر چه برسد به تیمی که در آستانه سقوط است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف بیش از ۱۸۷ میلیارد تومان قاچاق در کرمانشاه

اما یکی از ضعف‌های این تیم در امر گلزنی است به طوری که آنها در ۲۲ بازی گذشته خود تنها ۷ گل به ثمر رسانده‌اند و بدترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند به طوری که گل ریحان البرز تیم انتهایی جدول توانسته است ۱۶ گل به ثمر برساند تا عمق فاجعه در گل نزدن تیم ۹۰ ارومیه را متوجه شویم و همین موضوع باعث شده ۹۰ ارومیه علی رغم بهره بردن از یک خط دفاعی منسجم، نتواند نتایج لازم را به خوبی کسب نماید و این روند اگر چنان چه ادامه داشته باشد شاید یکی از تیم‌های سقوط کننده باشد ولی اگر روند گلرنی آنها بهتر بشود بعید نیست اتفاقات مثبتی در ادامه رقابت‌های لیگ دسته اول برای این تیم رقم بخورد و آنها از کابوس سقوط خلاص شوند.