ربیعی: در لیگ برتر بازی ساده و معمولی وجود ندارد
ربیعی: در لیگ برتر بازی ساده و معمولی وجود ندارد

تیم مس رفسنجان به عنوان یکی از دو تیم تازه وارد لیگ برتر، نمایش بسیار خوبی در لیگ بیستم داشته است. این تیم در حال حاضر با ۲۸ امتیاز در مکان ششم جدول رده بندی حضور دارد. شاگردان محمد ربیعی هفته گذشته مغلوب نفت مسجد سلیمان شدند و این هفته باید به مصاف نساجی مازندران، […]

تیم مس رفسنجان به عنوان یکی از دو تیم تازه وارد لیگ برتر، نمایش بسیار خوبی در لیگ بیستم داشته است. این تیم در حال حاضر با ۲۸ امتیاز در مکان ششم جدول رده بندی حضور دارد. شاگردان محمد ربیعی هفته گذشته مغلوب نفت مسجد سلیمان شدند و این هفته باید به مصاف نساجی مازندران، دیگر تیم قعر جدولی بروند. صحبت های سرمربی تیم مس رفسنجان در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص شرایط تیمش را بخوانید:

 

تیم حریف شرایط خاصی داشت

مقابل نفت مسجد سلیمان از نظر فوتبال اشکالاتی داشتیم اما شکل بازی مان خدا را شکر خیلی خوب بود. چون تیم حریف شرایط خاصی داشت از تک موقعیت خود استفاده کرد ولی ما متاسفانه در چند هفته ای که نتیجه نگرفتیم اکثرا توپ هایمان به گل نرفته یا به تیرک خورده است. البته خوشحالیم که از لحاظ فنی تیم مان ارتقا داشته و شرایط بدی نداشتیم ولی باید از موقعیت هایمان استفاده کنیم و شرایطی ایجاد کنیم که بتوانیم پیروز شویم. 

در لیگ برتر بازی ساده و معمولی وجود ندارد

کلا در لیگ برتر مخصوصا در نیم فصل دوم و به خصوص در این چند هفته آخر بازی ساده و معمولی وجود ندارد. خیلی از تیم ها برای بقا می جنگند بعضی از تیم ها در بالای جدول برای سهمیه و رتبه بهتر می جنگند و از لحاظ امتیاز دهی و فشردگی، بازی ها بسیار سخت است. سیستم دفاعی تیم ها هم بسیار فشرده است. 

 

بازی با تیم های پایین جدولی سخت است

بازی با تیم های پایین جدولی بسیار فشرده تر است و نیاز به تمرکز بالا دارید که به دروازه آنها نزدیک شوید. و اینکه چنین تیم هایی انتحاری بازی می کنند و از همه ابزار خود استفاده می نمایند تا موقعیت هایشان را به گل تبدیل کنند. ما با سایپا، نفت مسجد سلیمان بازی کردیم و با نساجی بازی داریم. هر کدام از این تیم ها هم شرایط خاص خودشان را دارند. مربیان بسیار خوبی دارند و بیشتر روی بحث روانی تیم هایشان کار می کنند تا بازیکنان با تمام انگیزه وارد زمین شوند. این گونه بازی ها برای ما بسیار سخت است.

 

در بحث نتیجه گیری بهتر عمل کرده ایم

اگر بخواهیم چند بازی اول مان در نیم فصل دوم را با نیم فصل اول مقایسه کنیم، تقریبا در بحث نتیجه گیری بهتر عمل کرده ایم. ما مقابل آلومینیوم امتیاز بازی را در شرایط خیلی خاصی در حالی از دست دادیم که هیچ موقعیتی به حریف نداده بودیم؛ در آن دیدار یک گل زودهنگام در شرایط خاص دریافت کردیم که وضعیت تیم ما را کمی به هم ریخت.

 

به دنبال پایه ریزی ساختار تیم برای فصل بعد هستیم

سیاست باشگاه برای فصل جاری این بوده تیم با بهترین شخصیت در لیگ برتر بماند. الان هم با وجود همه اتفاقات خوبی که افتاده و موفقیت هایی که از لحاظ امتیازگیری و شخصیتی داشته ایم اما تمام هم و غم مان این است که با یک شخصیت بالا در لیگ برتر بمانیم. در کنار این موضوع به دنبال این هستیم که با بازیکنانی که در نیم فصل دوم گرفتیم، ساختار تیم مان را برای فصل آینده نیز پایه ریزی کنیم تا بتوانیم هم امسال و هم سال آینده برای فوتبال رفسنجان رقم بزنیم. امیدوارم که بحث کرونا هر چه سریع از کشورمان ریشه کن شود. فصل، فصل سختی بوده با توجه به شرایط کرونا، فرسایشی شدن لیگ از سال گذشته و مصدومیت ها اما امیدوارم که با تمامی این اوصاف با مس این فصل را پشت سر بگذاریم.