امیرعبداللهیان: صهیونیست ها به دلیلی ضعفی که دارند، به دنبال عادی سازی روابط هستند
امیرعبداللهیان: صهیونیست ها به دلیلی ضعفی که دارند، به دنبال عادی سازی روابط هستند

حسین امیرعبداللهیان سه‌شنبه در دومین همایش مجازی کنگره بین المللی قدس شریف در قم با گرامیداشت روز جهانی قدس افزود: نامگذاری این روز ابتکار بزرگ امام راحل بود برای این که این روز یادآور احیای موضوع تاریخی و زخم بزرگ فلسطین باشد. وی ادامه داد: همچنین روز جهانی قدس، روزی برای وحدت هرچه بیشتر امت […]

حسین امیرعبداللهیان سه‌شنبه در دومین همایش مجازی کنگره بین المللی قدس شریف در قم با گرامیداشت روز جهانی قدس افزود: نامگذاری این روز ابتکار بزرگ امام راحل بود برای این که این روز یادآور احیای موضوع تاریخی و زخم بزرگ فلسطین باشد.
وی ادامه داد: همچنین روز جهانی قدس، روزی برای وحدت هرچه بیشتر امت اسلامی، جهان اسلام و همه وجدان‌های آگاه و بیدار در سراسر جهان در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین باشد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به متفاوت برگزار شدن روز جهانی قدس امسال به دلیل شرایط کرونایی، گفت: روز قدس امسال در شرایطی برگزار می‌شود که صهیونیست‌ها در روزهای اخیر ضربات صاعقه‌واری را در اراضی اشغالی شاهد بودند؛ ضرباتی که بخش کوچکی از خشم مقاومت و پاسخ مقاومت به گستاخی‌ها، تجاوزات و اقدامات ناامن کننده صهیونیست‌ها در منطقه است.
امیرعبداللهیان افزود: روز جهانی قدس امسال در شرایطی برگزار می شود که تعداد اندکی از حاکمان کشورهای عرب از جمله امارات و بحرین در یکسال گذشته با فشار کاخ سفید و آْمریکا توافقی را به اسم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به امضا رساندند.
وی ادامه داد: صحنه‌های سیرک‌ گونه‌ای که جهانیان و به خصوص مردم منطقه در بالکن کاخ سفید شاهد بودند، صحنه‌های حقارت‌باری که ۲ وزیر خارجه امارات و بحرین را ترامپ و نتانیاهو به بالکن کاخ سفید کشاندند و با یک نمایش سیرک گونه ادعای عادی سازی روابط کردند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل بیان کرد: از همان روز در افکار عمومی منطقه در بین مردم بحرین و افکار عمومی و نخبگان امارات، شاهد برخورد مردم با این سطح از اقدام و اعلام عادی سازی روابط بودیم.
امیرعبداللهیان اظهارکرد: تصور نشود که عادی سازی روابط با اندک حاکمان کشورهای عربی نشانه از قوت صهیونیست‌هاست؛ آنان به دلیل ضعفی که دارند با این اقدامات به دنبال آن هستند که موقعیت به سرعت شتابان و رو به فروپاشی و زوال رژیم صهیونیستی را به شکلی تثبیت کنند.
وی ادامه داد: جای تاسف بسیار است که برخی از این حاکمان کشورهای عربی که هیچ نقشی در دهه‌های گذشته در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مقاومت نداشتند، امروز در نقطه مقابل حرکت مردم مظلوم فلسطین به جای احقاق حقوق آنان قرار گرفته و از پشت به مردم فلسطین خنجر زدند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با طرح این سوال که آیا این خنجر زدن‌ها تاثیری در معادله فلسطین دارد؟ گفت: قطعا تاثیری در معادله فلسطین ندارد؛ آن چیزی که تاثیرگذاری دارد، افکار عمومی، نگاه امت اسلامی و مقاوتی است که با قدرت جریان دارد.
امیرعبداللهیان افزود: امارات و بحرین در هیچ کجای مقاومت و حمایت از فلسطین نقشی نداشتند که امروز خیانت آنان به فلسطین بخواهد ضربه‌ای به میدان وارد کند اما خیانت آنان به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و قدس به عنوان قبله نخست مسلمین، فراموش نشدنی و نابخشودنی است و اثرات منفی آن را این کشورها در آینده خواهند دید.
وی ادامه داد: صهیونیست‌ها هرجا که پا گذاشتند جز ناامنی و اخلال دستاورد دیگری را نداشتند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران در تمام این سال‌ها این اندیشه و ابتکار امام راحل را با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب کماکان در دست دارد و پرچم مقاومت، پرچم دفاع از مظلومان و پرچم آزادسازی قدس را در دستان خود قرار داده است.
امیرعبداللهیان افزود: حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف از مردم مظلوم فلسطین، حمایت‌هایی است که بی‌تردید همه امت اسلامی را در آینده‌ای نه چندان دور به نقطه‌ای خواهد رساند که در قدس شریف نماز خواهیم خواند.
وی ادامه داد: ما برای دفاع از امنیت منطقه، صلح، ثبات و آرامش در منطقه، دفاع از مسلمانان مظلوم فلسطین و برای دفاع از امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، راهبرد دقیق و سنجیده‌ای در حمایت از فلسطین و مقابله با ناامن سازی‌های رژیم صهیونیستی در مقابل خود داریم.
وی اضافه کرد: امروز به جای اینکه جنایتکاران صهیونیستی که حتی یهودی‌ها را در سرزمین‌های اشغالی به اسارت خود گرفتند، در پشت مرزها باشند، متحدین جمهوری اسلامی ایران و مقاومت در پشت دیوارهای بتنی سربه آسمان برافراشته اطراف سرزمین‌های اشغالی هستند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: امروز صهونیست‌ها از ترس بادکنک‌های آتش‌زای کودکان فلسطین که شعار بازگشت به خانه را سر می دهند و هر جمعه حرکت و حماسه جدیدی را خلق می‌کنند، خواب راحت ندارند.
امیرعبداللهیان افزود: در ماه مبارک رمضان امسال شاهد مرحله جدیدی از انتفاضه رمضان در مسجد مسجد القصی بودیم، انتفاضه‌ای که در مرحله جدید شروع شده و فروکشن نخواهد کرد.
وی ادامه داد: صهیونیست‌ها امروز در بعد داخلی در بدترین وضعیت خود قرار دارند، بن‌بست سیاسی انتخاباتی با برگزاری چهار انتخابات پارلمانی و عدم تشکیل یک دولت حتی ائتلافی در ماه‌های گذشته نشان دهنده ضعف و فروپاشی صهیونیست‌هاست.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: برخورداری اشغالگران صهیونیست از فردی به نام نتانیاهو که با فساد، اخلاس و ارتشاء پرونده‌های کلانی دارد و سیستم آنقدر فاسد است که نمی‌تواند با این پرونده‌ها برخورد کند.
امیرعبداللهیان افزود: از طرفی امروز مقاومت در لبنان و مقاومت در فلسطین در اوج قدرت است؛ به رغم شرایط سخت کرونایی و شرایط سخت اقتصادی و فشارهایی که نظام سلطه بر مقاومت می‌آورد مقاومت امروز حرف نهایی را در منطقه می‌زند و سهم بزرگی در حفظ صلح، ثبات و امنیت منطقه دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرونا جشن نیکوکاری را کنسل نکرد