ویژه‌برنامه‌های روز جهانی قدس در استان کرمانشاه اعلام
شد
ویژه‌برنامه‌های روز جهانی قدس در استان کرمانشاه اعلام
شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عباس سروری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران سال‌ها جلودار نجات و حمایت از فلسطین و پرداختن به موضوع آزادی قدس شریف است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: امسال متاسفانه به دلیل شیوع […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عباس سروری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران سال‌ها جلودار نجات و حمایت از فلسطین و پرداختن به موضوع آزادی قدس شریف است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: امسال متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی‌توانیم مثل سالیان گذشته برنامه‌های حضوری داشته باشیم و برای همراهی بیشتر با کادر بهداشت و درمان راهپیمایی خودرویی نیز نداریم ولی در فضایی دیگر به شکل‌های متفاوت به موضوع قدس می‌پردازیم که یکی از این فضاهای مهم فضای مجازی است.

وی بیان کرد: فضاسازی شهری روز قدس برعهده شهرداری است و به این دلیل که امسال برنامه حضوری نداریم اهمیت این فضاسازی بیشتر می‌شود که باید به آن توجه کرد و روز قدس سال ۱۴۰۰ عمده فعالیت ما روی رسانه‌ها، ایجاد هشتک‌ها و تولید محتوای مناسب در فضای مجازی است.

سروری افزود: تبلیغات شهری و نصب بنر، تولید کلیپ‌های چند دقیقه‌ای با موضوع فلسطین و قدس، پخش سخنرانی مقام معظم رهبری و پخش سرودهای انقلابی از مساجد بخشی از برنامه‌های روز جهانی قدس است.

وی با اشاره به اینکه قدس قبله نخستین مسلمانان جهان و سرزمین اصلی هزاران مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار از سال ۱۹۴۸ آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد گفت: پس از پیروزی انقلاب، امام خمینی (ره) در نخستین فرصت روزی را برای نشان دادن حساسیت جهانی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار، به عنوان «روز قدس» تعیین کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک کرمانشاهی دیگر قربانی کرونا شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه همچنین به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز قدس رهبری ساعت ۱۱ اشاره کرد که از شبکه‌های مختلف پخش و موضع نظام اسلامی در بیانات ایشان مشخص می‌شود عنوان کرد: آموزش و پرورش استان نیز پویشی تحت عنوان آزادی قدس نزدیک است در بستر فضای مجازی و شبکه شاد راه‌اندازی کرده است. 

وی با اشاره به اینکه نخستین کنگره بین‌المللی شعر قدس در زبان کُردی امسال در استان کرمانشاه برگزار می‌شود که براساس اعلام دبیرخانه این جشنواره مهلت ارسال آثار در تمامی قالب‌های شعر سنتی و نو، ترانه و شعر کودک و نوجوان تا پایان روز قدس سال ۱۴۰۰ خواهد بود گفت: تمامی میادین و خیابان ها به ویژه مسیرهای اصلی محل برگزاری هر ساله مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس به پرچم فلسطین مزین می‌شود.

سروری با بیان اینکه راس ساعت ۱۰ صبح روز جهانی قدس پرچم فلسطین در ابعاد بزرگ در یکی از نقاط مرتفع شهر کرمانشاه به احتزاز درخواهد آمد و همزمان پرچم اسرائیل به آتش کشیده می‌شود بیان کرد: افراشته شدن پرچم فلسطین بر سر درب مساجد، بقاع متبرکه و ادارات، توزیع ۸۰۰۰ بسته معیشتی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سپاه بین نیازمندان، ایجاد هشتک “پیروزی قدس نزدیک است” در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه پوستر با عنوان” فلسطین تنها نیست” در فضای مجازی، برگزاری نشست های تخصصی در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه از برنامه‌های تدارک دیده شده برای گرامیداشت روز جهانی قدس در استان است.

انتهای پیام/۸۳۳/ح