احتمال اوج گیری دوباره “کرونا” از هفته آینده/ باید برای
واکسیناسیون ۱٫۵ میلیون نفر آماده شویم
احتمال اوج گیری دوباره “کرونا” از هفته آینده/ باید برای
واکسیناسیون ۱٫۵ میلیون نفر آماده شویم

ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شکننده بودن وضعیت کرونا در استان، گفت: این احتمال هست که از هفته آینده شاهد اوج گیری دوباره کرونا باشیم. دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه امروز (۱۵ اردیبهشت) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه، میانگین بستری‌های روزانه مشکوک به کرونا در هفته جاری […]

ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شکننده بودن وضعیت کرونا در استان، گفت: این احتمال هست که از هفته آینده شاهد اوج گیری دوباره کرونا باشیم.

دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه امروز (۱۵ اردیبهشت) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه، میانگین بستری‌های روزانه مشکوک به کرونا در هفته جاری را ۱۷۱ نفر اعلام و تصریح کرد: تصور ما این بود که این هفته آمار پایین بیاید، اما اینطور نشد و در حال حاضر وضعیت کرونا در استان به شدت شکننده است و هرآن احتمال دارد مجددا شاهد اوج گیری دوباره این بیماری در استان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه روند نزولی مورد انتظار دست نداده، این احتمال هست که هفته آینده شاهد اوج گیری دوباره بیماری باشیم.

شکیبا به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و افزود: اواخر هفته آینده تعطیلات عید فطر را داریم و بسیاری پس از ماه مبارک رمضان عزم سفر می کنند که این سفرها می‌توانند بسیار خطرناک باشد و موجب اوج گیری دوباره کرونا در استان شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه در خصوص روند واکسیناسیون کرونا با اشاره به انجام بخش عمده واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا گفت: برای واکسیناسیون این افراد که شروع واکسیناسیون عمومی محسوب می شود ۱۱۵ مرکز فراهم شده است.

وی افزود: این ۱۱۵ مرکز برای انجام واکسیناسیون ۳۵ هزار نفر سالمند بالای ۸۰ سال استان در نظر گرفته شده و قطعا برای واکسیناسیون گروه های سنی بعدی که جمعیت بیشتری دارند، نیازمند مراکز بیشتری خواهیم بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشت جو در بیش از ۱۶۸ هزار اراضی کشاورزی

شکیبا بر راه اندازی مراکز تجمیعی جهت انجام واکسیناسیون کرونا تاکید کرد و افزود: در مرحله اول راه اندازی هشت پایگاه تجمعی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در این زمینه فرمانداران و مدیران کل باید پای کار آمده و همه باید همت کنند تا روند واکسیناسیون به سرعت انجام شود.

شکیبا خاطرنشان کرد: در ماه های آتی تعداد دُزهای واکسن بیشتری به استان خواهد رسید و باید مکان هایی برای تزریق آنها در نظر گرفته شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: برنامه این است که یک میلیون و ۵۷۸ هزار نفر جمعیت بالای ۱۵ سال استان ظرف چند ماه واکسینه شوند و این یعنی واکسینه کردن روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر و قطعا برای واکسینه کردن این تعداد باید اماکنی تعبیه شود.

شکیبا خاطرنشان کرد: از همین حالا باید برای راه اندازی این اماکن اقدام کنیم، تا زمانی که واکسن به استان تحویل شد دچار مشکل نشویم.

این مسئول بر راه اندازی برخی مراکز سوله مانند برای انجام واکسیناسیون کرونا تاکید کرد و افزود: دراین مراکز سوله مانند افراد با خودرو وارد شده و در همان خودروی خود واکسینه می شوند و با خودرو نیز از محل سوله خارج می شوند.

وی افزود: در این مراکز تجمع افراد در کنار هم صورت نمی گیرد و تمام افراد داخل خودروهای خود منتظر مانده و داخل خودرو واکسیناسیون آنها انجام می شود، بدون اینکه از خودرو پیاده شوند.

شکیبا گفت: این طرح دربرخی کشورها اجرایی شده که موفقیت آمیز بوده و مردم رضایت نسبی داشته اند و در صدد هستیم چنین مراکزی در استان نیز جهت انجام واکسیناسیون کرونا ایجاد شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
روز بدون فوتی کرونا در کرمانشاه/ ۳۷ بیمار جدید بستریشدند

انتهای پیام