شب قدر؛ شبی برای تعیین سرنوشت یک‌ساله
شب قدر؛ شبی برای تعیین سرنوشت یک‌ساله

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه شب قدر را شب تعیین سرنوشت انسان عنوان کرد و افزود: در شب قدر مقدرات یک ساله انسان رقم می‌خورد، پس نباید از این شب غافل شویم. حجت الاسلام یوسف احمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در اهمیت شب قدر همین کافی است که خداوند به […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه شب قدر را شب تعیین سرنوشت انسان عنوان کرد و افزود: در شب قدر مقدرات یک ساله انسان رقم می‌خورد، پس نباید از این شب غافل شویم.

حجت الاسلام یوسف احمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در اهمیت شب قدر همین کافی است که خداوند به صراحت در سوره قدر این شب را برابر هزار ماه دانسته، اضافه کرد: شب قدر فرصتی برای انس گرفتن با ذات حق‌تعالی است تا با قرار گرفتن در مسیر خودسازی و خودشناسی با خداوند عهد و پیمان بسته و خود را از دام گناهان دور کرده و فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه در شب قدر خوان رحمت الهی وسیع است، گفت: توصیه می شود افراد با توجه به اهمیت توجه به یاد خداوند و خواندن ادعیه بر سلامت روح و ایجاد آرامش روانی، برای رسیدن به آرامش در این اوضاع و احوال کرونایی از فرصت شب قدر غافل نشوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به اعمال سفارش شده برای شب قدر در روایات داشت و گفت: غسل کردن، شب‌زنده داری در شب قدر، خواندن نماز، خواندن دعاهای خاصی مثل دعای جوشن کبیر و… در شب‌های قدر توصیه شده است.

وی اضافه کرد: همچنین پیامبر گرامی اسلام(ص) تاکید داشته اند هر کس شب قدر  دو رکعت نماز بخواند، با این کیفیت که پس از خواندن سوره حمد در هر رکعت هفت بار سوره توحید را خوانده و پس از آن بلافاصله ۷۰ مرتبه ذکر “استغفر الله ربی و اتوب الیه” را بگوید، خداوند خودش و پدر و مادرش را می آمرزد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حضور ستاد مصلحین در ۱۸ مسجد کرمانشاه برای ایجاد صلح وسازش

احمدی خواندن سوره “عنکبوت” و “روم” را از اعمال اختصاصی شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در روایات عنوان کرد و افزود: به فرموده امام صادق(ع) هر کس در شب بیست و سوم ماه مبارک  رمضان این دو سوره را بخواند، از اهل بهشت خواهد بود.

انتهای پیام