سینماهای کرمانشاه از ۱۶ اردیبهشت‌‌ماه بازگشایی
می‌شوند
سینماهای کرمانشاه از ۱۶ اردیبهشت‌‌ماه بازگشایی
می‌شوند

محمدجواد کنجوری اظهار داشت: باتوجه به تغییر وضعیت رنگ شهر کرمانشاه و هماهنگی به‌عمل آمده سینماهای این شهر از روز پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ بازگشایی می‌شوند. وی ضمن تاکید بر نظارت کامل برای رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در سینما‌ها، افزود: در حال حاضر براساس مصوبه ستاد ملی مقابله باتوجه به نارنجی شدن وضعیت این […]

محمدجواد کنجوری اظهار داشت: باتوجه به تغییر وضعیت رنگ شهر کرمانشاه و هماهنگی به‌عمل آمده سینماهای این شهر از روز پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ بازگشایی می‌شوند.

وی ضمن تاکید بر نظارت کامل برای رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در سینما‌ها، افزود: در حال حاضر براساس مصوبه ستاد ملی مقابله باتوجه به نارنجی شدن وضعیت این شهر، گروه شغلی دو مجاز به فعالیت هستند.

مدیرامور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه به انتقال گروه شغلی سینما به ردیف ۲ نیز اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال ضریب اشغال صندلی در ۲ سینمای کرمانشاه، با توجه به وجود ۵۰۰ صندلی، به میزانی است که احتمال شیوع کرونا وجود نداشته باشد. چون فاصله بسیاری میان مخاطبان وجود دارد، خطر خاصی متوجه مردم نیست و سینماها در همین اوضاع کرونایی نیز هر سانس ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: پس از بازگشایی فیلم‌‌های «خورشید»، «لاله»، «هفته‌ای یک بار آدم باش»، «تک خال» و «خون شد» در سینماها اکران می‌‌شوند.

کنجوری افزود: امروزه حال مردم ما اصلا خوب نیست، روحیه مردم به دلیل این بیماری ضعیف شده و مشکلات اقتصادی نیز بر آن دامن زده است، در واقع سینما می‌‌تواند قدرت و کارایی بسیاری برای ریکاوری روحی و روانی مردم به حالت عادی داشته باشد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه تاکید کرد: بیماری کرونا شرایط زندگی را بسیار سخت کرده اما مردم ما نیاز دارند که به صورت اجتماعی در جاهای مختلف گرد هم بیایند که سینماها از امن‌ترین این اماکن هستند.

کنجوری در پایان افزوده شدن دو سالن وی.آی.پی با ظرفیت ۳۶ نفر و کافی‌شاپ را از اقدامات انجام شده در ایام شیوع کرونا برای توسعه‌ سینما‌های کرمانشاه اعلام کرد و افزود: افزایش سرانه صندلی‌های سینمایی در کرمانشاه از مهمترین اهداف موسسه بهمن سبز حوزه هنری است./فارسی