وضعیت خرس قهوه‌ای مجروح شده در کرمانشاه رو به بهبود
است
وضعیت خرس قهوه‌ای مجروح شده در کرمانشاه رو به بهبود
است

فریدون یاوری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یک قلاده خرس قهوه‌ای نر بالغ بامداد روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در محور اسلام آبادغرب-کرمانشاه دچار آسیب دیدگی شد. وی افزود: پس از وقوع این حادثه، محیط‌بانان، کارشناسان، فرمانده یگان حفاظت به همراه دامپزشک محیط […]

فریدون یاوری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یک قلاده خرس قهوه‌ای نر بالغ بامداد روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در محور اسلام آبادغرب-کرمانشاه دچار آسیب دیدگی شد.

وی افزود: پس از وقوع این حادثه، محیط‌بانان، کارشناسان، فرمانده یگان حفاظت به همراه دامپزشک محیط زیست استان کرمانشاه بلافاصله به محل اعزام و پس از اعمال عملیات بیهوشی، حیوان آسیب دیده را به مرکز تیمار حیات وحش این استان منتقل کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تصریح کرد: با انجام آزمایش‌های مختلف از جمله سونوگرافی و عکسبرداری مشخص شد که خرس آسیب دیده از ناحیه دست چپ دچار شکستگی شده است.

یاوری با بیان اینکه با تلاش و پیگیری‌های فراوان خرس مذکور در یکی از کلینیک‌های استان کرمانشاه مورد جراحی دست قرار گرفت، گفت: شرایط جسمانی فعلی خرس مذکور مطلوب است.

وی ادامه داد: با توجه به مراقبت‌های پس از درمان شامل تزریق آنتی‌بیوتیک‌های لازم و ضد التهاب برای بهبودی حیوان مذکور، در حال حاضر این خرس قهوه‌ای تحت مراقبت در یکی از مراکز تیمار و نگهداری حیات وحش استان کرمانشاه قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: خرس قهوه‌ای در زیستگاه اصلی خود پس از اطمینان از بهبودی آن رهاسازی خواهد شد.