انجام موفقیت آمیز عمل مغز به روش بسته در کرمانشاه
انجام موفقیت آمیز عمل مغز به روش بسته در کرمانشاه

برای نخستین بار در غرب کشور. پزشکان بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برای نخستین بار در غرب کشور موفق به انجام عمل جراحی به روش امبولزیشن (عمل مغز بسته) بر روی یک بیمار ۴۴ ساله شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر صالحی متخصص رادیولوژی و فلوشیپ رادیولوژی اینترونشنال عروق مغزی بیمارستان […]

برای نخستین بار در غرب کشور.

پزشکان بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برای نخستین بار در غرب کشور موفق به انجام عمل جراحی به روش امبولزیشن (عمل مغز بسته) بر روی یک بیمار ۴۴ ساله شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر صالحی متخصص رادیولوژی و فلوشیپ رادیولوژی اینترونشنال عروق مغزی انجام موفقیت آمیز عمل مغز به روش بسته در کرمانشاهبیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه گفت: در این عمل بیمار که یک خانم ۴۴ ساله بود با علائم خونریزی و تشنج به بیمارستان مراجعه می‌کند که در تصویربرداری از مغز بیمار یک کلافه غیرطبیعی بین عروق مغز مشاهده شد که باعث خونریزی شده بود.

وی افزود: با توجه به شرایط بیمار خوشبختانه برای اولین بار در غرب کشور موفق به انجام عمل جراحی به روش امبولزیشن (عمل بسته مغز) برای بیمار شدیم.

دکتر صالحی اظهار داشت: تا پیش از این باید جمجمه بیمار باز می‌شد که عوارض بسیاری از جمله مرگ و میر بالای ۳۰ تا ۴۰ را به همراه داشت.

این متخصص رادیولوژی خاطرنشان کرد: در این روش که به صورت بسته و کمتر تهاجمی انجام شد از طریق آنژیوگرافی و یک عروق فرعی مغز وارد کلاف غیر طبیعی شدیم و با یک چسب مخصوص کلاف بسته شد.

دکتر صالحی افزود: در حال حاضر بیمار با هوشیاری مناسب تحت نظر است و تا دو روز آینده مرخص خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۴ اثر مربوط به دوران دفاع مقدس در کرمانشاه به ثبت ملیرسید