آغاز برداشت گندم از مزارع مناطق گرمسیری در شهرستان
قصرشیرین
آغاز برداشت گندم از مزارع مناطق گرمسیری در شهرستان
قصرشیرین

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ارویسی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت : با آغاز برداشت گندم در مناطق گرمسیری استان در روز ابتدایی خرید تضمینی، بیش از ۲۸ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تضمینی شهرستان قصرشیرین تحویل شد. او به خرید تضمینی گندم در […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ارویسی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت : با آغاز برداشت گندم در مناطق گرمسیری استان در روز ابتدایی خرید تضمینی، بیش از ۲۸ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تضمینی شهرستان قصرشیرین تحویل شد.

او به خرید تضمینی گندم در سایر شهرستان‌های گرمسیر از جمله سرپل ذهاب و گیلانغرب طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت : از کشاورزان درخواست می‌شود در هنگام مراجعه به مراکز خرید تضمینی علاوه بر کارت ملی، شماره حساب معتبر بانک کشاورزی را به همراه داشته باشند.

او قیمت خرید تضمینی گندم در کشور را به ازای هر کیلو گرم چهل هزار ریال اعلام کرد و افزود: تمامی کشاورزان که محصول خود را به هر یک از ۶۱ مرکز در نظر گرفته شده در سطح استان شامل ۶ مرکز دولتی، ۴۱ سیلوی بخش خصوصی و ۱۴ مرکز مباشرین تعاون روستایی تحویل می‌دهند، از جایزه نقدی ده هزار ریالی نیز بهره‌مند خواهند شد و در واقع دولت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را به نرخ پنجاه هزار ریال خریداری می‌کند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه افزود: با توجه به لزوم ارتقاء کیفیت گندم ذخیره سازی در استان، ضروریست کشاورزان در مناطق معتدل و سردسیر استان هر چه سریعتر نسبت به مبارزه با سن مضر گندم اقدام کنند، چرا که کیفیت گندم خریداری شده از کشاورزان در رابطه مستقیم با کیفیت نان مصرفی هم استانی‌ها است.

او گفت: ساعات کاری مراکز خرید تضمینی با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۱ تعیین شده است .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خدمات‌رسانی بیش از ۱۷۰۰ امدادگر در طرح نوروزی هلال احمرکرمانشاه

انتهای پیام/د