نامگذاری پانزدهم اردیبهشت روز جهانی “ماما” از سوی سازمان
جهانی بهداشت
نامگذاری پانزدهم اردیبهشت روز جهانی “ماما” از سوی سازمان
جهانی بهداشت

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : نامگذاری پانزدهم اردیبهشت مصادف با پنجم ماه می‌به عنوان روز جهانی “ماما” از سوی سازمان جهانی بهداشت و کنفدراسیون بین المللی مامایی (ICM) و نامگذاری سال ۲۰۲۱ به عنوان سال استناد بر داده‌ها، سرمایه‌گذاری بر روی […]

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : نامگذاری پانزدهم اردیبهشت مصادف با پنجم ماه می‌به عنوان روز جهانی “ماما” از سوی سازمان جهانی بهداشت و کنفدراسیون بین المللی مامایی (ICM) و نامگذاری سال ۲۰۲۱ به عنوان سال استناد بر داده‌ها، سرمایه‌گذاری بر روی ماما‌ها، فرصتی مناسب برای یادآوری و اهمیت جایگاه این قشر در نظام سلامت ملی و قدردانی از تلاش خالصانه و زحمات بی شائبه آن‌ها است.

او گفت : ماما‌ها یکی از ارکان اصیل و مهم نظام سلامت بوده و همواره نقش مهمی در افتخار آفرینی در نظام سلامت را ایفا کرده‌اند.

روشنی افزود : ماما‌ها در رسیدن به دستاورد‌هایی مانند کاهش مرگ مادران، نوزادان و کودکان کمتر از ۵ سال، حذف کزاز نوزادان، کاهش سوء تغذیه مادران و کودکان، ترویج تغذیه با شیر مادر و واکسیناسیون، بزرگترین نقش را ایفا کردند.

او افزود : حفظ، تامین و ارتقای سلامت مادران و نوزادان این مرز و بوم بدون تردید مرهون تلاش‌های بی شائبه و نشات گرفته از حس مادرانه جامعه مامایی است که خالصانه در راستای ارتقای بهداشت باروری و سلامت مادر و نوزاد می‌کوشند.

روشنی ادامه داد : جامعه مامایی در کنار سایر کادر درمانی در پی مواجه غیرمنتظره‌ی جهان با بیماری کووید ۱۹، با خلق حماسه به صورت داوطلبانه و کاملا خودجوش از مشارکت در غربالگری تا مراقبت و ارائه خدمات به بیماران کرونایی از آرامش و سلامتی خود گذشتند تا هرچه سریعتر این اپیدمی خطرناک مهار گردد.

او افزود : بی شک تعهد و مسئولیت پذیری همکاران عزیز ماما با توجه به وظیفه خطیری که در تامین سلامت مادر و نوزاد بر عهده دارند، الگویی برای تمامی کسانی است که به خدمت صادقانه به مردم می‌اندیشند و آن را لازمه تحصیل رضایت خدا می‌دانند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تاکید بر تقویت روابط دوجانبه و پارلمانی ایران و ترکیه/دیدار با تجار ایرانی و تُرک جهت تقویت روابط اقتصادی

انتهای پیام/د