آغاز برداشت محصول کلزا از مزارع سرپل ذهاب
آغاز برداشت محصول کلزا از مزارع سرپل ذهاب

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، اردشیر نورمحمدی مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت : پیش بینی می‌شود در مجموع ۴۵۰ تن محصول کلزا برداشت شود. او گفت : یک مرکز برای خرید تضمینی کلزا از کشاورزان در شهرستان در نظر گرفته شده و مشکلی برای خرید محصول از کلزاکاران نداریم. مدیر […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، اردشیر نورمحمدی مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت : پیش بینی می‌شود در مجموع ۴۵۰ تن محصول کلزا برداشت شود.

او گفت : یک مرکز برای خرید تضمینی کلزا از کشاورزان در شهرستان در نظر گرفته شده و مشکلی برای خرید محصول از کلزاکاران نداریم.

مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب افزود: قیمت خرید تضمینی کلزا برای هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان اعلام شده و مطالبات کلزاکاران در اسرع وقت به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

نورمحمدی ادامه داد: ۲ دستگاه کمباین با هد مخصوص کار برداشت کلزا از مزارع شهرستان را انجام خواهند داد.

او افزود: از مزایای کشت کلزا نیاز به آبیاری کمتر و قرار گرفتن این محصول در تناوب کشت و بالا بردن کیفیت و حاصلخیزی خاک جهت محصول بعدی و مبارزه فیزیکی با رشد علف‌های هرز است و می‌توان با رونق تولید این محصول شامل خود اتکایی در پرورش دانه‌های روغنی باشیم.

او گفت: از مجموع حدود ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در سرپل ذهاب، ۵۲ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع کشاورزی است که سالیانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تن محصولات زراعی و از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار باغ سالیانه حدود ۱۴ هزار تن انوع محصولات برداشت می‌شود .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نجات مرد کرمانی که با خودکشی یک قدم تا مرگ فاصله داشت