تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم
تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهزاد باباخانی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه باید نظارت و بازرسی بر واحد‌های صنفی و رسیدگی به شکایت‌های مردمی به صورت مستمر و موثر انجام شود، گفت : با توجه به بررسی صورت گرفته در خصوص عوامل موثر بر نرخ تورم […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهزاد باباخانی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه باید نظارت و بازرسی بر واحد‌های صنفی و رسیدگی به شکایت‌های مردمی به صورت مستمر و موثر انجام شود، گفت : با توجه به بررسی صورت گرفته در خصوص عوامل موثر بر نرخ تورم استان، در ستاد تنظیم بازار مشخص شد که نرخ تورم کالا‌ها و خدمات برخی اتحادیه‌ها بیشتر از میانگین کشوری است و بر این اساس دستگاه‌های نظارتی باید سریعاً بر اساس دستورالعمل ابلاغی اقدام کنند.

او گفت : اصناف و بازاریان همواره در بحران‌ها در کنار مردم بوده اند و نقش آفرینی مطلوب این زحمتکشان همیشه قابل تقدیر است و امروز هم انتظار داریم اتحادیه‌ها و اتاق اصناف در خط مقدم بازرسی به صورت ویژه و موثر بر کنترل قیمت‌ها نظارت کنند.

باباخانی رسیدگی فوری به شکایات و گزارش‌های مردمی ثبت و اعلام شده از طریق سامانه‌های نظارتی و بازرسی اداره صمت را ضروری دانست و افزود: نقش نظارتی مردم برای کنترل قیمت‌ها بسیار مهم است و انتظار داریم تا حصول نتیجه گزارش‌ها بررسی و بگونه‌ای اقدام شود که مردم احساس کنند حمایت ستاد تنظیم بازار را همیشه دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به تحلیل و بررسی انجام شده در خصوص نرخ تورم استان افزود: با توجه به اینکه کالا‌ها و خدمات موثر در بالا رفتن نرخ تورم استان مشخص شده، از امروز تیمی متشکل از بازرسی صمت، تعزیرات، بازرسی اتاق اصناف و نماینده استانداری تشکیل و بر اساس جدول زمانبندی بر قیمت‌های بازار بویژه در اتحادیه‌های با تورم بالا نظارت می‌کنند و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برتری پرسپولیس مقابل گوا در نیمه اولی جذاب

او با تشریح وظایف تیم‌های بازرسی، بر ضرورت انجام اقدام مشابه در شهرستان‌ها تأکید کرد و ادامه داد: تیم‌های مشابه در کلیه شهرستان‌های استان با مدیریت فرمانداران تشکیل و نظارت بر قیمت‌ها را با اهتمام جدی پیگیری و انجام خواهند داد.

باباخانی گفت: مردم نیز می‌توانند شکایات خود در خصوص گران‌فروشی بویژه در اتحادیه‌های ذکر شده به بازرسی صمت اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری از تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بازرسی‌ها به صورت مستمر انجام و صنعت، معدن و تجارت استان گزارش هفتگی اقدامات انجام شده را در جلسات تنطیم بازار ارائه خواهد کرد.

باباخانی بر یکپارچه سازی و هدفمند کردن فعالیت‌های نظارتی و پایش‌های مستمر بازار تاکید کرد و افزود: با همراهی مردم، اصناف و بازاریان امکان نظارت بیشتر فراهم می‌شود و متخلفان را در صورت عدم توجه به دستورالعمل‌های قانونی معرفی خواهیم کرد.

انتهای پیام/د