25متر کارآمد !! کرمانشاه برای جهش و داشتن حرکتی قابل قبول نیاز به تحرک تازه دارد

به گزارش  فر نیوز  به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌های در بیان مشکلات سطح جامعه، اظهار کرد: رسانه‌های استان باید یک جریان غالب را در استان شناسایی و از زوایای مختلف با هم ببینند تا یک کار ترکیبی راهگشا و کارگشا برای حل مشکل رقم بخورد.

وی به وضعیت اشتغال استان اشاره‌ای داشت و گفت: اشتغال دغدغه جدی استان است، اگر رسانه‌ها با یک کار مستند و ارزشمند از زنجیره نقد تا ارائه راهکار متناسب، دغدغه را پیش ببرند می‌توانند راهگشا و کارگشا باشند.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: کرمانشاه نیاز به تحرک تازه دارد برای جهش و داشتن حرکتی قابل قبول رسانه از زوایایی مختلف باید با هم جریان غالبی را ببیند و پیگیری کنند.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به همزمانی هفته دولت با مراسم راهپیمایی اربعین، تصریح کرد: جریان اربعین از همه جنبه‌هاف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و… برای استان برکت دارد.

بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای فراهم کردم زیرساخت‌های اربعین در اختیار استان گذاشته شده است.

صحرایی با اشاره به اینکه ۲۵ متر فضای به ظرفیت آمد و رفت خسروی اضافه شده است، خاطرنشان کرد: جابه‌جایی و بازگشایی یک‌متر ورودی و خروجی در مرز یک جریان ملی است در طول سال‌های گذشته دروازه خسروی به ۲۰ متر نمی‌رسید که الان ۲۵ متر ظرفیت به آمد و رفت زوار و مسافران اضافه شده است.

وی با اشاره به تغییر هندسی مهم و اثرگذار گیت‌های پذیرش مسافران، تصریح کرد: با کمک طرف ایرانی گیت‌ها در طرف عراق چند برابر شده است و الان ۹۲ گیت آماده پذیرش زوار را دارد.

وی، از فراهم شدن ۱۲ متر سایبان در پایانه مرزی خسروی خبر داد، خاطرنشان کرد: این خدمات و زیرساخت‌های آماده شده برای مدت معدودی در اختیار زائران و سفر اربعین است بعد از آن در اختیار استان است.

صحرایی بهسازی جاده‌های استان را نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۸ نقطه حادثه‌خیز استان در همین ایام به برکت اربعین رفع شده و ایمنی راه بالا رفته است.