به گزارش فر نیوز  محمد رشیدی اظهار داشت: در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی، قصد داریم اعتبارات برخی از شرکت‌های دولتی را به دلیل عدم پاسخ‌گویی و شفافیت کاهش دهیم. وی ادامه داد: برخی از شرکت‌های دولتی بدهی سنگینی به بانک‌ها دارند. شرکت‌های دولتی معادل یک‌چهارم کل نقدینگی کشور به […]

به گزارش فر نیوز  محمد رشیدی اظهار داشت: در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی، قصد داریم اعتبارات برخی از شرکت‌های دولتی را به دلیل عدم پاسخ‌گویی و شفافیت کاهش دهیم.

وی ادامه داد: برخی از شرکت‌های دولتی بدهی سنگینی به بانک‌ها دارند. شرکت‌های دولتی معادل یک‌چهارم کل نقدینگی کشور به بانک‌ها بدهکار هستند که اقدامی برای پرداخت آن انجام نمی‌دهند، در شرایط فعلی کشور باید بودجه شرکت‌های دولتی شفاف و قیدوبند آن‌ها مشخص شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعدادی از شرکت‌های دولتی فرار مالیاتی دارند.  قسمت عمده‌ای از بودجه و سرمایه کشور به شرکت‌های دولتی اختصاص پیدا می‌کند درحالی‌که وضعیت مالی شفافی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: تأکید دولت و مجلس بر این است که شرکت‌های دولتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱دارای قیدوبند شوند و به آزادی‌های آن‌ها در سال‌های گذشته پایان داده شود.

این مطلب را نیز بخوانید
نامه مهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کرمانشاه به نمایندگان کرمانشاه