به گزارش  فر نیوز   به  نقل از خبرنگار ایرنا، «محمد رشیدی» عصر پنجشنبه در در نشستی که با موضوع کمک‌های فنی اعتباری در سازمان صمت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی برای رونق تولیدات آن ها امر لازمی است که خوشبختانه در استان انجام می شود. وی گفت: در سالی […]

به گزارش  فر نیوز   به  نقل از خبرنگار ایرنا، «محمد رشیدی» عصر پنجشنبه در در نشستی که با موضوع کمک‌های فنی اعتباری در سازمان صمت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی برای رونق تولیدات آن ها امر لازمی است که خوشبختانه در استان انجام می شود.

وی گفت: در سالی که مزین به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است، همه ما باید با دلسوزی، نگرانی و همچنین انرژی مضاعف در جهت شعار سال حرکت کنیم زیرا اصل کار اشتغال است و از این طریق می‌توان موجبات رشد و پیشرفت ایران اسلامی را مهیا سازیم.

رشیدی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: با رایزنی‌های متعدد انجام شده قول مساعد برای تخصیص اعتبار و ایجاد خطوط اعتباری در استان گرفته‌شده و در اسرع وقت درخواست‌ها تأمین اعتبار خواهند شد. نماینده کرمانشاه تاکید کرد: عدالت در پرداخت‌های فنی و اعتباری باید در اولویت بانک‌ها قرار گیرد و سازمان صمت بر اساس شاخص‌ها، اصالت و توانمندی‌های واحدها نسبت به تخصیص آن‌ها اقدام کنند

رتبه سوم کرمانشاه در اعطای تسهیلات فنی و اعتباری

 محسن دارابی؛ رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کرمانشاه نیز با بیان این که استان کرمانشاه ازلحاظ سهم تسهیلات فنی و اعتباری در کشور رتبه سوم را دارد، افزود: در سال جاری سهم تسهیلات فنی و اعتباری استان کرمانشاه ۳.۵۸ کل کشور بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ متقاضی این تسهیلات در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: برای حمایت و تشویق بخش خصوصی می‌توان کمک‌های فنی و اعتباری در اختیار آن‌ها گذاشت.

دارابی خاطر نشان کرد: طبق قانون بودجه، کمک‌های فنی و اعتباری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد و در مقابل بخش خصوصی نیز بایستی خدمات مطلوب ارائه و به بسترسازی برای رشد و توسعه کمک کند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت یادآوری کرد: کمک‌های فنی و اعتباری در صورتی تخصیص پیدا می‌کند که سرمایه‌گذاری‌ها، زیرساخت‌ها و امکانات لازم را به‌منظور افزایش تولید و رونق اقتصادی دارا باشند.

وی در پایان با تأکید بر بهره‌وری از منابع و اعتبارات گفت: با توزیع درست اعتبارات و هزینه نمودن منابع، کیفیت طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی افزایش پیدا می‌کند و درنهایت رضایتمندی مردم حاصل می‌گردد.

این مطلب را نیز بخوانید
غلامرضا شعباني /فرایند گزینش، نه مچ گیری بلكه پیشگیری و نظارت است