به  گزارش فر نیوز  امیر رحیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: دولت در بودجه سالانه معمولا ردیف جداگانه‌ای برای قطار شهری در کشور مدنظر قرار می‌دهد. وی با بیان اینکه این بودجه براساس نیازها و توانایی‌ها تنظیم می‌شود، افزود: بعد از تصویب این بودجه، ما بدنبال تخصیص آن می‌رویم که […]

 به  گزارش فر نیوز  امیر رحیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: دولت در بودجه سالانه معمولا ردیف جداگانه‌ای برای قطار شهری در کشور مدنظر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه این بودجه براساس نیازها و توانایی‌ها تنظیم می‌شود، افزود: بعد از تصویب این بودجه، ما بدنبال تخصیص آن می‌رویم که الحمدالله طی یکی دو سال گذشته، بیشترین تخصیص را داشته‌ایم.

سرپرست شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: امسال و در نخستین سال از ارائه بودجه دولت جدید، صحبت‌ها و رایزنی‌های را با سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان داشتیم و توانستیم این سازمان را متقاعد کنیم که اکنون بهترین زمان برای راه‌اندازی فاز نخست پروژه قطار شهری کرمانشاه است.

رحیمی ادامه داد: در نهایت با رایزنی‌های صورت گرفته، توانستیم مبلغ ٧۵٠ میلیارد ریال برای راه‌اندازی فاز نخست پروژه قطار شهری کرمانشاه، در لایحه بودجه استان تنظیم کنیم که بالاترین مبلغ در سال‌های اخیر در بین کلانشهرهاست و امیدواریم تصویب شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این مبلغ، فروش اوراق و دریافت تسهیلات از ماده ۵۶ برنامه های دیگر ما برای راه‌اندازی فاز نخست پروژه است.

سرپرست شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه مبلغ پیش‌بینی شده در بودجه استان بالاتر از دیگر استان‌هاست، گفت: تمامی ٩ کلان‌شهر کشور، دارای قطار شهری بوده که البته شهر تهران به‌صورت مترو است.

رحیمی در پایان، خاطرنشان کرد: درصورت جذب اعتبار، فاز نخست پروژه قطار شهری کرمانشاه (حد فاصل ابتدای منطقه کارمندان تا میدان آزادی) طی ٢ سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مطلب را نیز بخوانید
اطلاعیه قطعی ارتباط برخی مشترکان فیبرنوری درکرمانشاه