حسنعلی مهدوی چشمه گچی / در جامعه ” کوتاه مدت ” همایون کاتوزیان افکار عمومی نیز بسیار کوتاه مدت است بخصوص اینکه در عصر انفجار اطلاعات قرار گرفته ایم و شبانه روز میلیون ها خبر و داده های گوناگون ذهن انسانها را بمباران می کند و گردش سریع اطلاعات فرصتی برای تفکر و ذخیره کردن […]

حسنعلی مهدوی چشمه گچی / در جامعه ” کوتاه مدت ” همایون کاتوزیان افکار عمومی نیز بسیار کوتاه مدت است بخصوص اینکه در عصر انفجار اطلاعات قرار گرفته ایم و شبانه روز میلیون ها خبر و داده های گوناگون ذهن انسانها را بمباران می کند و گردش سریع اطلاعات فرصتی برای تفکر و ذخیره کردن و فرآوری اندیشه ها باقی نمیگذارد و با عرضه نوعی “فست فود ” در عرصه اندیشه نیز مواجهیم . افکار عمومی تا میخواهد روی موضوعی تمرکز پیدا کند بلافاصله موضوع یا موضوعات دیگری پیش آمده و افکار قبلی را فورا به بایگانی راکد می سپارد و این روند تسلسل همچنان ادامه دارد.
چندی پیش بر روی خروجی رسانه های مکتوب و مجازی کرمانشاه خبری منتشر شد با عنوان اینکه : شورای حل اختلاف استان شورای شهر کرمانشاه را نقره داغ کرد ! و این داغی مربوط به تصمیم شورای حل اختلاف برای ” ارجاع لیست استخدامی های غیرقانونی در شهرداری به دادستانی کرمانشاه “، “سلب عضویت دو تن از اعضای شورا ” و در نهایت ” درخواست انحلال شورای شهر کرمانشاه بمدت سه ماه “بود .
صاحب این قلم همان زمان بدرستی می دانست که هیچ اتفاقی نمی افتد و آبی از مسوولین نظارتی و قضایی کرمانشاه در مورد برخورد با تخلفات شورا و شهرداری کرمانشاه گرم نمی شود و از قضا آندسته از اعضای متخلف شورای شهر کرمانشاه نیز که بخوبی می دانند این هارت و پورت ها توخالی است معمولا وقعی نیز به این اولتیماتوم ها نمی گذارند و کار خود می کنند و زحمت شورای حل اختلاف می دارند !
دلیل این عدم برخوردها نیز به این مسئله برمی گردد که تعداد زیادی از این استخدامی ها به خود آقایان ( که مثلا قرار است با تخلفات برخورد کنند! ) بر می گردد که خواهرزاده یا برادرزاده یا داماد و پسر عمو و پسرعمه آقایان و… در دوران تصدی شهردار متخلف سابق کرمانشاه جزو استخدام های فله ای بوده اند.
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در تعبیری قشنگ می فرمایند: با دستمال کثیف نمی شود شیشه را پاک کرد و لذا وقتی خود آقایان به اصطلاح ناظر !! آلوده و آمیخته به اینگونه تخلفات و استخدامها و زدوبندهای پشت پرده هستند نمی توان انتظار برخورد قاطع با جماعت متخلف در شورای شهر و شهرداری کرمانشاه را داشت؟
همان افرادی که طی یکماهه اخیر با تلفن های تهدید آمیز و محرمانه خود اعضای طیف اقلیت شورای شهر را مجبور کردند که در نهایت رای به شهرداری ” نادر نوروزی ” بدهند همانها حامیان متخلفین هستند که در آینده نیز چونان سپر بلایی برای متخلفین در شورا و شهرداری عمل کرده و نمی گذارند که کوچکترین آسیبی به این عزیزان برسد !
هنوز دو هفته ای از آن خبر ” نقره داغ شدن اعضای شورای شهر توسط هیات حل اختلاف استانداری نمی گذرد” اما چه زود این ” داغی ” به سردی گرائید ؟!

این مطلب را نیز بخوانید
قرارهای خانوادگی در “سیزده بدر” ممنوع