صرفه جویی بیش از ۶ میلیون مترمکعبی در منابع آب‌های زیر
زمینی
صرفه جویی بیش از ۶ میلیون مترمکعبی در منابع آب‌های زیر
زمینی

با انسداد چاههای غیر مجاز؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: با انسداد چاه‌های غیر مجاز امسال ، ۶/۵۸ میلیون مترمکعب در منابع آب صرفه جویی شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۱ حلقه چاه غیرمجاز در استان […]

با انسداد چاههای غیر مجاز؛

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: با انسداد چاه‌های غیر مجاز امسال ، ۶/۵۸ میلیون مترمکعب در منابع آب صرفه جویی شده است.

صرفه جویی بیش از ۶ میلیون مترمکعب آب‌های زیر زمینیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۱ حلقه چاه غیرمجاز در استان کرمانشاه مسدود شده است گفت: بیشتر چاه‌های مسدود شده در شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، هرسین بوده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از پلمب ۳۴۰ حلقه چاه دارای پروانه بهره برداری به دلیل برداشت اضافه  آب خبر داد و افزود: برداشت بی رویه‌ی آب در استان باعث افت سطح آب‌های زیر زمینی  و در بعضی نقاط موجب بالا رفتن درجه‌ی شوری آب زیر زمینی و کاهش کیفیت آن شده است.
مرادی با اشاره به اینکه هم اکنون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بصورت تجمیعی کمبود آب زیر زمینی  در استان کرمانشاه وجود دارد گفت: این کمبود آب طی سال‌های گذشته و بتدریج رخ داده است.
وی با اشاره به وجود ۱۱ هزار و ۶۳۳ چاه مجاز در استان کرمانشاه افزود: میزان برداشت مجاز آب از این چاه‌ها ۸۸۲ میلیون و ۲۲۳ هزار متر مکعب است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه به وجود ۵ هزار و ۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز با برداشت ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در استان هم اشاره کرد و گفت: اگر نظارت ها‌ی جدی اعمال نمی‌شد اکنون تعداد چاه‌های غیر مجاز به چندین برابر می‌رسید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سفر معاون اول رئیس جمهور به کرمانشاه/ یک‌هزار و ۱۱۸ میلیاردتومان پروژه به بهره‌برداری می‌رسد