به گزارش  فر نیوز   به  نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ غلامرضا شعبانی طی گفتگویی ضمن گرامیداشت “پانزدهم دیماه روز گزینش” اظهار داشت: نظام گزینش کشور به عنوان یادگار ارزنده امام خمینی (ره) با فرمان حکومتی ایشان در پانزدهم دیماه سال ۱۳۶۰ شکلی جدید و رویکردی واقع بینانه به خود گرفت و به عنوان […]

به گزارش  فر نیوز   به  نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ غلامرضا شعبانی طی گفتگویی ضمن گرامیداشت “پانزدهم دیماه روز گزینش” اظهار داشت: نظام گزینش کشور به عنوان یادگار ارزنده امام خمینی (ره) با فرمان حکومتی ایشان در پانزدهم دیماه سال ۱۳۶۰ شکلی جدید و رویکردی واقع بینانه به خود گرفت و به عنوان نهادی خدمتگزار و با تصویب قانون گزینش کشور در مجلس شورای اسلامی از جایگاه مناسبی در نظام اداری کشور برخوردار شد و به یاری خداوند متعال در جهت حفظ و پاسداری از حوزه اعتقادی و سیاسی نظام ایدوئولوژیک کشور هدفمند بر اقتدار خود افزوده است.

وی تصریح کرد: اهمیت و جایگاه گزینش به منظور جذب نیروهای صالح، کارآمد، متعهد و شایسته و پرهیز از تنگ نظری ها و نگرش های سلیقه ای و غیر حرفه ای برکسی پوشیده نیست و نیروی انسانی توانمند اساسی ترین عنصر برای تحول در هر سازمانی به حساب می آید.

مدیرهسته گزینش استانداری کرمانشاه اظهار داشت: نظام گزینش اکنون نیز بعد از تکامل و توسعه خود در نظام اداری به عنوان نهادی ارزشی احیا و مستحکم شده تا رویکردی کاملا علمی، متعادل و منطبق با نیازهای واقعی جامعه اداری به وظایف خطیر خود که “همانا سالم سازی و صیانت از سلامت نظام اداری و مدیریتی کشور است”، بپردازد.

دبیر کارگروه منطقه چهار کشور با بیان اینکه فرایند گزینش، نه مچ گیری بلکه پیشگیری و نظارت است، ادامه داد: در واقعه فلسفه وجودی گزینش و انتخاب از یک طرف پیراستن ادارات و سازمان های اداری از افراد ناصالح و فاقد واجد شرایط می باشد و از طرفی زبده گزینی و انتخاب بهترین ها جهت خدمتگزاری به مردم است.

شعبانی عنوان داشت: بنده و همکاران در هسته گزینش استانداری کرمانشاه منشور گزینش از منظر امام خمینی (ره) را نصب العین خود قرار داده و‌ همواره میزان را حال فعلی افراد ملاک قرار داده و هیچگاه به گذشته های دور افراد رجوع نکرده ایم چرا که هر انسانی ممکن است در مقاطعی از زندگی دچار خطا و لغزش شود.

وی بیان داشت: همچنین تلاش کرده ایم که از تنگ نظری، تندخویی، مسامحه کاری و سهل انگاری در امر گزینش دوری کرده و ضمن رعایت اعتدال، از افراط و تفریط نیز پرهیزکرده ایم و مسایل اعتقادی که دانستن آنها در اسلام لازم است را بطور ساده به مراجعین یادآوری کرده و هیچ وقت در زندگی خصوصی و احوال شخصی افراد تجسس نکرده ایم.

مدیرهسته گزینش استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در گزینش افراد صالح بدون ملاحظه روابط افراد، وابستگی به جناح و حزب و گرایشات مذهبی عمل کرده و همواره قانون گزینش را ملاک و معیار قرار داده ایم.

وی گفت: کتابچه های مختصری شامل برخی از مسایل شرعی که محل اطلاع عموم‌ است و مسایل اعتقادی که دانستن آنها در اسلام لازم است را بطور ساده و بدون معما تهیه و در اختیار مراجعین قرار داده ایم.

دبیر کارگروه منطقه چهار کشور با بیان اینکه گزینش دقیق و درست یکی از وظایف خطیر هسته ها می باشد که می تواند بر کارآمدی در ادارات و عملکرد آتی آنها موثر باشد، افزود: جا دارد از تلاش های صادقانه و زحمات بی دریغ همکاران در هسته گزینش استانداری و دیگر هسته های گزینش دستگاه های اجرای استان تقدیر و تشکر نمایم و توفیق روزافزون همکاران را در رعایت اعتدال و صیانت از حقوق مردم و مصالح نظام از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

 

این مطلب را نیز بخوانید
کشف دام قاچاق در ثلاث باباجانی