شهردار کرمانشاه / شعار من تحول و تعامل است. زیاد سخن نمی‌گویم و توانمندی‌ام را در عمل ثابت می‌کنم.
شهردار کرمانشاه / شعار من تحول و تعامل است. زیاد سخن نمی‌گویم و توانمندی‌ام را در عمل ثابت می‌کنم.

کرمانشاه شهری است که از سال ۱۲۳۶ شمسی و در زمان حکومت امیرنظام گروسی در دوره قاجاریه دارای بلدیه »شهرداری« بوده است‌. ‌از آن زمان تا کنون ۶۲ شهردار را بدون در نظر گرفتن سرپرستان به چشم دیده است. از امیر مجلل دولتشاهی تا دکتر نادر نوروزی ۱۶۴ سال زمان طی شده و امروز کرمانشاه […]

کرمانشاه شهری است که از سال ۱۲۳۶ شمسی و در زمان حکومت امیرنظام گروسی در دوره قاجاریه دارای بلدیه »شهرداری« بوده است‌. ‌از آن زمان تا کنون ۶۲ شهردار را بدون در نظر گرفتن سرپرستان به چشم دیده است. از امیر مجلل دولتشاهی تا دکتر نادر نوروزی ۱۶۴ سال زمان طی شده و امروز کرمانشاه یک کلانشهر است با تمام پتانسیل‌هایی که به‌دلایل مختلف نادیده انگاشته شده تا از نام کلانشهر فقط اسمی باشد و فاصله‌ی کرمانشاه با شهرهای مرکز استان‌های همسایه که روزگاری نه‌چندان دور جزئی از استان کرمانشاهان با مرکزیت شهر کرمانشاه بودند، زیادتر شود و آنها در مسیر توسعه هستند و متاسفانه کرمانشاه آن‌چنان که شایسته‌ی نام و سابقه‌ی این شهر مهم غرب کشور است، توسعه‌نیافته بماند.

روز دوشنبه‌ ۲۷ دی‌ماه مراسم معارفه دکتر نادر نوروزی با حضور مقامات کشوری و لشکری صورت گرفت. شهردار جدید کرمانشاه سال‌ها تجربه‌ی مدیریت در سطوح بالای شهرداری تهران را دارد و کارنامه‌ی او این‌چنین می‌نماید که می‌تواند برای شهر زادگاه‌اش مفید واقع شود‌. وی با رای قاطع هر ۱۱ عضو شورا انتخاب شد. اما قطعا و با توجه به مشی ادوار مختلف شورا، مهمترین چالش فراروی نوروزی، همین شورای به ظاهر موافق اوست‌. نمونه‌ی مشابه این رای حداکثری آرش رضایی بود که شورا با دست‌دردست هم گذاشتن و دست بالا بردن و عکس گرفتن از وحدت و حمایت حداکثری از شهردار منتخب‌شان دم زدند و چندماهی طول نکشید که شهردار منتخب به باعث و بانی تمام مشکلات شهر تبدیل شد.
رسول آزادی رییس شورای شهر‌ در سخنان خود در روز معارفه به صراحت‌ خطاب به نوروزی گفت: مادامی که در مدار قانون باشی و قانون‌مدارانه رفتار کنی ما از تو حمایت خواهیم کرد. این یک سخن خوب و نصحیتی درست از سوی منتخب مردم در شورا است و سخت مشتاق‌ام تا حکم برائت همین شوراییان از طرف دستگاه قضا در خصوص رانت‌های استخدامی خانوادگی صادر شود تا همه بر پایندی کسانی که شعار قانون‌مداری می‌دهند، بیشتر باور داشته باشیم.
سردار رسول ایوانی از یادگاران جبهه و جنگ در بخشی از مراسم، از شهدا گفت و از خلوص در نیت و قدم‌های‌شان که جز برای حق نبود. »عمورسول« کرمانشاهی‌ها خطاب به شهردار کرمانشاه و استاندار که هر دو کرمانشاهی و هر دو هم به‌تازگی منصوب شده‌اند، گفت: شما کرمانشاهی هستید برای رضای خدا و برای آبادانی‌ شهر و دیارتان تلاش کنید.

اما این مراسم یک مدعو ویژه هم داشت. محمدرضا صمیمی مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا در وزارت کشور که در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه شهرداران باید سه وجه شایستگی فردی، سازمانی و راهبردی برای موفقیت داشته باشند، گفت: اول شایستگی فردی‌ که از دانش تجربه و ویژگی‌های شخصی فرد ناشی می‌شود، دوم ویژگی شایستگی سازمانی، یعنی اینکه شهردار بتواند از منابع و ظرفیت‌ها‌، مهارت‌های نیروی انسانی به‌طور احسنت استفاده کنند و سوم‌ اینکه شهردارها باید بتوانند راهبرد و استراتژی برای فعالیت‌ها داشته باشند و اهداف و استراتژی مشخص داشته باشند تا دستاوردی ملموس داشته باشند.

سپس طی مراسمی بر تن شهردار کرمانشاه، لباس خدمت پوشاندند و شهردار هم گل‌های اهدایی به خودش را به دو پاکبان اهدا کرد.
نوروزی در سخنانی کوتاه گفت: شعار من تحول و تعامل است. زیاد سخن نمی‌گویم و توانمندی‌ام را در عمل ثابت می‌کنم. باور دارم که دوصد گفته چون نیم‌کردار نیست. با برنامه برای کسب عنوان شهرداری کرمانشاه پیش آمده‌ام و برنامه‌های‌ام را به‌طور کامل و مفصل برای اعضای شورا تشریح کرده‌ام.
با این سخنان کوتاه شهردار کلام خود را به پایان رساند و سپس حکم شهرداری ۶۲ مین شهردار تاریخ کرمانشاه به وی تنفیذ شد.
اکنون منتظر می‌مانیم تا ببینیم شهرداری که با حمایت قاطع اعضای شورای شهر و شعار عمل‌گرایی بر صندلی شهرداری کرمانشاه تکیه داده چه خواهد کرد‌. البته همیشه امیدوار به روزهای خوب خواهیم ماند و برای تمام خدمتگزاران مردم آرزوی توفیق خدمت داریم‌.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
محسن یاری : قصه تکراری اختلاف شورا و شهرداری همچنان ...