تبیین دستاوردهای انقلاب زمینه‌ساز تربیت است
تبیین دستاوردهای انقلاب زمینه‌ساز تربیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در نشست پیش از ظهر امروز مسؤولین طرح تربیتی شهید بهنام محمدی، که به همت مسؤولین سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان در دست اقدام است، بر بسترسازی برای نیل به اهداف بلند تربیتی تأکید شد. وی گفت: ریشه تربیت مردم مربوط به خداوند است، زیرا تربیت […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در نشست پیش از ظهر امروز مسؤولین طرح تربیتی شهید بهنام محمدی، که به همت مسؤولین سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان در دست اقدام است، بر بسترسازی برای نیل به اهداف بلند تربیتی تأکید شد.

وی گفت: ریشه تربیت مردم مربوط به خداوند است، زیرا تربیت اساس کار است، اگر می‌بینیم در برخی بستر‌ها کم داریم به عدم تربیت برمی‌گردد، چنانچه این کار انجام شود ظرفیت تربیت را گسترش داده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: متأسفانه در حال حاضر به خوبی از ظرفیت طلاب استفاده نمی‌شود، باید شرایط را برای حضور طلاب در بستر های تربیتی بیش از گذشته فراهم نماییم.
آیت الله علماء تأکید کرد: این که برخی استان ها در برخی زمینه‌ها پیشرو هستند، بسترسازی لازم را آماده کرده‌اند، لذا باید حاشیه شهرها و خصوصا روستا‌ها را دریابیم زیرا امکانات تربیتی در شهر و روستا با هم متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: برخی محلات را به دست جوانان صالح بسپاریم قطعا موفق می‌شویم، اگر جوانان هر محله آموزش ببینند و زیرساخت‌ها را برایشان مهیا کنیم یقینا محله موفقی خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: کسانی که جذب امامین انقلاب شده‌اند به واسطه سنخیت شان با آن بزرگواران است، امام ۱۳ سال زمینه‌سازی کرد، اگر زیرساخت‌ها را درست کنیم قطعا جوانان هم جذب می‌شوند، لذا باید اقتدا به خدا کنیم و از برنامه‌های تربیتی معصومین (ع) استفاده کنیم، زیرا تربیت امر به معروف و تمام احکام اسلامی را پوشش می‌دهد.

عما افزود: دو جمله معروف مقام معظم رهبری ماندگار است؛ غیرت دینی و غیرت سیاسی، زیرا اگر این دو مورد را در خود و خانواده لحاظ کنیم خیلی از امورات تربیتی را انجام داده‌ایم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت ۲ فوتی بر اثر ابتلا به کرونا

وی خاطرنشان کرد: کلمه تبیین مقام معظم رهبری استراتژیک، بسیار مهم و اساسی است، بنابراین باید دستاوردهای انقلاب را تبیین کنیم، اینها زمینه‌ساز تربیت است، امام ده سال از خانه بیرون نیامد، هر چند تمام دنیا آرزو داشت ایشان را زیارت کند.

امام جمعه کرمانشاه پیرامون ضرورت مباحث تربیتی، افزود: کارهای تربیتی باید بدون حاشیه با صبر و اخلاص و اخلاق پیش برود، لذا اگر بخواهیم در مجموع جامعه تحول ایجاد کنیم باید از زیر ساخت‌ها شروع کنیم.

انتهای پیام/پاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید