۳۱۸ خانه هلال در کرمانشاه ایجاد می‌شود
۳۱۸ خانه هلال در کرمانشاه ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرزین معتمدی امروز در جمع اصحاب رسانه در توضیح تفاوت خانه هلال و پایگاه‌های امداد و نجات، گفت: خانه هلال یک مجموعه کوچکی در روستاها است که توسط داوطلبان روستا اداره می‌شود. وی مسئول خانه هلال را نماینده جمعیت هلال احمر و جمعیت مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرزین معتمدی امروز در جمع اصحاب رسانه در توضیح تفاوت خانه هلال و پایگاه‌های امداد و نجات، گفت: خانه هلال یک مجموعه کوچکی در روستاها است که توسط داوطلبان روستا اداره می‌شود.

وی مسئول خانه هلال را نماینده جمعیت هلال احمر و جمعیت مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: آموزش‌های امداد و نجات و خودامدادی به مسئولان خانه هلال آموزش داده می‌شود تا آموزش‌ها را به روستائیان انتقال دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: این خانه‌ها محلی برای دپوی چادر، امکانات و بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته است تا در هنگام بروز حادثه‌ای در لحظات اولیه تا رسیدن نیرو‌های امدادی و دیگر عوامل به اهالی آن منطقه خدمات‌رسانی شود.

وی اضافه کرد: براساس تفاهمنامه‌ای جمعیت هلال احمر با استانداری، ۳۱۸ خانه هلال در سطح روستاهای استان در خانه‌های اقماری که مورد نیاز استانداری نیست، راه‌اندازی می‌شود.

معتمدی به ۱۶ پایگاه ثابت و پنج پایگاه سیار امداد و نجات در استان اشاره و بیان کرد: احداث پایگاه امداد و نجات نیاز به یک سری مراحل و مجوز دارد و هر پایگاه برای ساخت و تجهیز به ۱.۵ تا ۲ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد و هر ماه هم برای نگهداری پایگاه به ۵۰ میلیون تومانی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه هفت پایگاه به زودی در استان کلنگ‌زنی خواهد شد، گفت: طبق تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته با اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان برای شهرستان‌های کنگاور، هرسین و سرپل‌ذهاب که فاقد پایگاه هستند پایگاه جدید ساخته می‌شود و برای شهرستان‌های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و گیلانغرب که مجوز پایگاه داریم اما در کانکس است با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کتاب امدادگر در کرمانشاه رونمایی شد

انتهای پیام/پ