ساخت فیلم سینمایی آسمان غرب یک اولویت‌ فرهنگی در استان کرمانشاه است

  به گزارش فر نیوز  ،  معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد که ساخت فیلم سینمایی آسمان غرب یک اولویت‌ فرهنگی در استان کرمانشاه است از این روی همه دستگاه‌های اجرایی شرایط و تجهیزات لازم را در اختیار عوامل تولید آن قرار دهند.

طهماسب نجفی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برای رفع نیازهای فیلم سینمایی آسمان غرب گفت: هوانیروز نقش مهم و پررنگی در هشت سال دفاع مقدس داشت بنابراین حمایت از این فیلم در راستای زنده ساختن حماسه ها وظیفه همه ما است.

معاون قرارگاه آجا در غرب کشور هم در این جلسه با بیان اینکه پروژه فیلم سینمایی آسمان غرب اهمیت کشوری دارد ولی تاکنون مغفول مانده است، گفت: این فیلم مقاومت مردم کرمانشاه را در سه روز اول جنگ تحمیلی به تصویر می کشد، نکاتی که در هیچ کتاب و فیلمی به آن اشاره نشده است.

امیر حسینی با یادآوری تلاش و برنامه ریزی ۲ ساله قبلی افزود: هر ساعت پرواز حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد و برای این فیلم ۵۳ ساعت پرواز در نظر گرفته شده است از دیگر سو ۱۵۰ دستگاه تانک، ۳۰ دستگاه نفربر، ۳۰۰ سرباز و دیگر تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در اختیار عوامل فیلم قرار گرفت.

وی ساخت این فیلم را یکی از برندهای فیلم های سینمایی بعد از انقلاب دانست و افزود: در این فیلم حمله سه لشگر عراقی طی چند روز اول جنگ به کرمانشاه جلو دوربین می رود و علاوه بر شهید شیرودی، شهید ادبیان هم به مخاطب معرفی خواهد شد.

فیلم سینمایی آسمان غرب که در ابتدا با نام «دومین روز پاییز» پروانه ساخت دریافت کرده بود به کارگردانی محمد عسگری و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد با مشارکت سازمان سینمایی سوره و بنیاد فارابی در کرمانشاه جلو دوربین رفته است.

محمد عسگری کارگردان این اثر سال گذشته با فیلم سینمایی «اتاقک گلی» در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشت.

پیشنهاد فر نیوز
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت" روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

مردم استان کرمانشاه که در طول جنگ تحمیلی بخش هایی از آن به اشغال دشمن بعثی درآمد، مقاومت زیادی در دفاع مقدس داشتند.